banner851

banner614

3 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN BELEDİYE İŞÇİSİ: AÇIZ!

Bir yandan yönettiği belediyeyi ‘katamaran’ ve heykel gibi lüks harcamalarla borç batağına sürükleyen, diğer yandan sata sata bitiremediği belediye mülklerine rağmen 3 aydır personel maaşlarını ödemeyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, son dönemde verdiği hizmetlerle değil yaşattığı mağduriyetlerle gündem oluyor. Alın teri kurumadan çalışanına maaş ödemesi gereken belediyenin üst yönetimi, her ay aldıkları on binlerce liralık maaşlarla sefa süredursun olan evine ekmek götüremez hale gelen çalışana oluyor. Geriye yönetenlere söylenecek tek söz kalıyor: Bu da sizin ayıbınız!

banner619
Akçakoca 22.12.2020, 13:26
8645
3 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN BELEDİYE İŞÇİSİ: AÇIZ!

Akçakoca’yı daha iyi bir kent yapma vaadiyle yıllar sonra ağlaya ağlaya muradına erip başkanlık koltuğuna oturan Okan Yanmaz ve ekibi sergiledikleri kötü yönetimle, belediyeyi işçilere maaş ödeyemez hale getirdi. 1 değil 2 değil tam 3 aydır maaş alamayan belediye personeli, biriken faturalar ve borçlar yüzünden adeta perişanlık yaşıyor. İşçilerin maaşını aylardır ödemeyen ancak her ay maaşları hesaplarına sorunsuz yatan üst yönetim ise acilen çözmesi gereken bu soruna sadece seyirci kalıyor.

İşçine maaş yok, lüks harcamalara devam!

Katamaran gibi lüks bir tekne için salgına rağmen yüz binlerce lira harcama yapan, ancak karşılığında beklediği ilgiyi göremeyen, kentin her yanını yüksek maliyetli heykellerle donatan Akçakoca Belediyesi’nin ekonomik darboğazda olduğu gerekçesiyle uzunca bir süredir çalışanların maaşlarını ödememesine tepki sesleri yükseldi.

“Çalışırken dilenci durumuna düştük”

Maaş alacakları 3’üncü ayına giren temizlik personeli Oktay Karaçayır bu duruma isyan ederek ‘açız’ dedi.

Tüm personelin kendisiyle aynı durumda olduğunu belirten Karaçayır, belediyenin maaş politikasının altında ezildiklerini, son zamanlarda geçim sıkıntısı içine düştüklerini, çalışırken dilenci durumuna düştüklerini ileri sürdü.

Uzunca bir süredir eve yiyecek alamadığını belirten temizlik personeli Karaçayır, üniversitede okuyan 19 yaşında bir çocuğu olduğunu, eve aldığı yumurtaları bile bitmesin diye kendi yemeyip çocuğuna bıraktığını dile getirdi.

Boş buzdolabını önünde açıklama yapan Karaçayır, sabah 07.00 gibi temizlik için sokaklara çıktığını, bu soğuk havalarda düzgün beslenemediği için zaman zaman tansiyonunun düştüğünü söylerken, ”3 gündür ağzıma bir lokma koymadım.” şeklinde konuştu.

“İntiharın eşiğine geldim”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın çalışanlarının maaşını düşünmeden hareket ettiğini ileri süren Karaçayır, ”Pandemi döneminde gemi alımına ve Çuhallı’ya dikilen 300 bin liralık heykele ne gerek vardı?” ifadelerini kullanırken, maaş veremeyen belediyenin bu tip harcamalarını eleştirdiği konuşmasının sonunda, “İntiharın eşiğine geldim.” dedi. 

Yorumlar (11)
Düzceli 10 ay önce
E besle gargayı oysun gözünü bunların Allah yanda korkusu kalmamış.bir komşusu. Aç Ken bizden değildir islamiyet böyle söylüyor.ama lafa gelince müslümanız deniliyor icraya gelince bir şey yok Müslümanlık bumu başkan .ölüm var kul hakkı var Allah'ın azabı var
Baran 10 ay önce
Belediyeye acilen soruşturma acılmalı kayyum atanmalı
Düzceli 10 ay önce
Aşırı yandaş haber yapıyırdunuz
Halk. 10 ay önce
Duzcedeki cikartilanlari haber yapsana admin.sakat.olupda wc vekcilerini isten atti bu kibir abidesi..yapsana bunlari.misvak dergisini haber yapsana.
heykel diksin 10 ay önce
Heykel az gelmiştir. Yanmaz biraz daha heykel diksin sorunlar çözülür. böyle adamlar belediye başkanı oluyor pes.
Yasin 10 ay önce
Öncelikle heykel 300.000 değil
37 bin ₺ gerek varmiydi yoktu
Ancak hicmi birşey yapmasin bu adam
Çevreyi değiştiriyor

Güzel AKÇAKOCA miz turistik bir kent
Yatirimlar hep turizme dayalı

1 2 kişi değil bütün yancilari çoluk çocuk ise aldırdı

E ne yapacak kendi akcakoca için çalışıyor

Yazım hatalarınız dan dönün kimse oraya ağlaya ağlaya gelmedi


5 personel yerine 15 personel aldı ise ne olacaktı ya sonuçlar bunlar olacakti beğenmeyen biraksin hizmet sadece başkan ile olmuyor
Buna akcakocalilarda destek vermek zorunda

Eninde sonunda paranızı alacaksiniz

Yandaş olmayan ıssız olan biz napalim?
levent 10 ay önce
taraflı haber yapıyorsunuz
Vatandaş 10 ay önce
İl başkanı sayın vekil bu sorunu halletmesi lazım yok vatandaş MHP verdigine bin pişman olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın