10 yıl sonra halkın takdiri ile yeniden Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ve görevde olduğu 2009-2014 yılları arasındaki iz bırakan birçok projeye imza atan CHP’li Fikret Albayrak, görevine hızlı başladı. Basın kuruluşlarına yönelik ilk ziyaretini Öncü Medya Grubu’na gerçekleştirerek yine ilk demecini Öncü Haber’e veren deneyimli Başkan Albayrak, Akçakoca ilçesini turizmde eski günlerine getirmek için hızlı bir çalışma yapacağını belirterek, Kurban Bayramı’na kadar Fikret Albayrak’ın dokunuşlarının görüleceğini vurguladı. Belediyeyi çok ciddi bir borcu yükü ile devraldıklarını açıklayan Albayrak, “Akçakoca Belediyesi normal belediyeden, bir başka belediyeye dönmüş, bunları hızlı şekilde toparlayacağız. Artık Akçakoca Belediyesi’nde ‘şeffaf belediyecilik’ dönemi başlayacak. Belediyeyi kurtarmadan, Akçakoca’yı kurtaramayız. Akçakoca yeniden eski günlerine kavuşacak.” dedi.

YENİ BAŞKAN ALBAYRAK KİRLİLİK İÇİN HAREKETE GEÇTİ YENİ BAŞKAN ALBAYRAK KİRLİLİK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Fi̇kfoewfeif Sdsdfsf

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Akçakoca’da Belediye Başkanlığı ipini yeniden göğüsleyen CHP’li Fikret Albayrak, AK Parti’nin itirazı nedeniyle mazbatasını gecikmeli olarak aldı. Mazbatasını alır almaz, kolları sıvayarak göreve başlayan Albayrak, aynı zamanda teşekkür ziyaretlerine de devam ediyor.

Bu kapsamda, ilk basın kuruluşu ziyaretini Öncü Medya Grubu’na gerçekleştiren Albayrak, seçimlerin ardından ilk açıklamasını da Öncü Haber mikrofonuna yaptı. Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtlayan Albayrak, 10 yıl aradan sonra belediye başkanı seçilmesinden dolayı Akçakoca halkına teşekkür etti.

“Akçakoca’yı yeniden eski günlerine kavuşturacağız”

Akçakoca Belediyesi’ni yeniden eski günlerine kavuşturacağının sözünü veren Albayrak, “Akçakoca halkı, 10 yıl sonra yeniden bizi tercih etti. Bu da şunu gösteriyor; demek ki, 2009 – 2014 yılında yapılan çalışmalarımızın ne kadar önemli ve değerli olduğunu Akçakoca halkının bugün daha iyi gördüğünü anladık biz. Bizi seçmelerindeki temel esaslarından bir tanesi bu. O dönemde yapılan çok güzel çalışmalarımız vardı, Akçakoca geçmişe dönüp onlara baktı ve ‘Bu arkadaşımız Akçakoca’ya çok güzel hizmetler verdi. Biz bu arkadaşımızı yeniden göreve getirelim.’ dedi. O dönemde turizmde alınan mesafeler, maalesef bu dönemde yoktu. Turizm başta olmak üzere Akçakoca birçok konuda geriye gitti. Özellikle turizmde ‘Parlayan Kent Akçakoca’ sloganı ile o vizyonumuzu yeniden ortaya koyacağız, Akçakoca yeniden eski günlerine kavuşacak.” diye konuştu.

“Belediye ve çok büyük para gücüne karşı biz mütevazi bir bütçeyle kampanya yürüttük”

Yerel seçim sürecinde, mütevazi bir bütçe ile seçim kampanyası yürüttüklerinin altını çizen Albayrak, “Ben Akçakoca halkına çok teşekkür ediyorum, yerel seçimlerde onurlu bir duruş sergilediler. Ben seçim kampanyasında o kadar yüksek paralar harcamadım. Biz projelerimizi anlattık, 2009 – 2014 döneminde yaptıklarımızı anlattık. Yüreğimizi ve bilgimizi ortaya koyduk. Mütevazi bir bütçe ile nasıl bir seçim kazanılabileceğinin örneğini gösterdik. Belediyenin gücüne karşı, çok büyük para gücüne karşı bir seçim kazandık. Biz elimizde projelerimizin olduğu broşürleri dağıttık halkımıza. Örgütümüz, canla başla mücadele eden belediye meclis üyelerimiz ve Akçakoca’nın geleceğini düşünen o kadar güzel insanlarla mücadele verdik.” şeklinde konuştu.

“Akçakoca Belediyesi’nin güncel borcunu kamuoyu ile paylaşacağım”

Konuşmasında Akçakoca Belediyesi’nin yüklü bir borç yükü altında olduğunun altını çizen Albayrak, “Akçakoca Belediyesi’nin borcunu düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracağız. Önce ben kendi meclisime, kendi partime durumu açıklayacağım. Yani Akçakoca Belediyesi’nin çok ciddi bir borcu var. Yani belediyemizin sistemi çökmüş, özellikle altyapı çok kötü, temizlik hizmetleri zor durumda, yani rutin hizmetler çökmüş. Mesela önümüzde yaz ayı var, turizm bölgesiyiz. Bu nedenle bütün hizmetlerin yeninden elden geçirilmesi bekleniyor. Yani Akçakoca Belediyesi normal belediyeden, bir başka belediyeye dönmüş, bu normal değil yani. Bunları hızlı bir şekilde toparlayacağız. Biz belediyenin borçları ile ilgili afiş değil de başka bir şey asacağız. Ama borçları da halkımızın bilmesi gereken bir konu. Artık Akçakoca Belediyesi’nde ‘şeffaf belediyecilik’ dönemi başlayacak. Herkes ay ay her şeyi bilecek ve görecek. Biz, ekibimizle birlikte Akçakoca Belediyesi’ni hızlı bir şekilde hizmet edebilen bir belediye haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Arıtma çok zor durumda, oraya acil müdahale edilmesi gerekiyor”

Geçtiğimiz turizm sezonunda sık sık gündeme gelen ve ilçede turizmi büyük ölçüde baltalayan deniz suyuna kolibasili karışması sorununa karşı acil olarak arıtma sistemine müdahale edeceklerini kaydeden Albayrak, “Her alanda belediye hizmetlerinde aksamalar var. Yani ben her zaman şunu söylüyorum; belediyeyi kurtarmadan, Akçakoca’yı kurtaramayız. Çok hızlı başladık. Akçakoca Belediyesi’ni hizmet edebilme anlayışıyla hızlı bir şekilde yeniden yapılandırıyoruz. Arıtmamız çok zor bir durumda, oraya çok hızlı bir şekilde bir müdahale edilmesi gerekiyor. Yoksa arıtma devre dışı kalırsa, Akçakoca’da turizm biter. Deniz suyunda kolibasili olaylarının yeniden yaşanmaması için, hızlı bir çalışma yapılması gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

“Akçakoca Belediyesi’ne belediye denmesi için tam bir yıl gerekiyor”

Tecrübeli Başkan Albayrak şöyle devam etti: “Ulaşım sisteminden tutunda, birçok konuda aksaklıklarımız var. Biz hedef koyduk, Kurban Bayramı’na kadar Fikret Albayrak’ın başkanlık yaptığı belediyenin ilk izlerini görmeye başlayacağız. En azından, hizmetlerde yaşanan o sıkıntıları, o aksaklıkları minimize edeceğiz. Benim tam hedefim 1 yıl. Akçakoca Belediyesi’ne belediye denmesi için tam bir yıl gerekiyor. Artık bir yıl sonra Akçakoca Belediyesi’nde bütün işler tıkır tıkır işlemeye başlayacak. 1 yıl sonra Akçakoca Belediyesi proje üreten bir belediye olacak. Yani seçim sürecinde halkımıza sunduğumuz tüm projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımıza başlayacağız.”   

HABER: Savaş ARI