banner851

banner614

5 YIL SONUNDA 5 BİN ÖĞRENCİ

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 5 yeni bölüm açılıyor. Müjdeli haber, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Nazım Pazvant'tan geldi. Şuan dünyada popüler bölümlerden biri olan 4 yıllık Rekreasyon Yönetimi'nin fakülteye kazandırıldığını belirten Pazvant, açılacak 5 yeni bölümle birlikte 5 yıl sonunda öğrenci sayısının 5 bine ulaşacağını söyledi.

banner619
Akçakoca 08.01.2020, 14:34 08.01.2020, 17:31
1768
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın odaya yaptığı ziyaret sırasında, Düzce Üniversitesi’nin Akçakoca’da bulunan Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 5 yeni bölümün açılacağını söyledi.
Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce), Akçakoca Meslek Yüksekokulu bünyesinde Dijital Pazarlama bölümü, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde ise Turizm Rehberliği, Rekreasyon ve Dijital Turizm bölümlerinin açılacağını belirten Pazvant’ın yaptığı açıklama şu şekilde:
"4 yıllık İngilizce Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü senatodan geçti. Bu sene öğrenci alacak. Meslek yüksekokulumuzda Dijital Pazarlama Senato’dan geçti, bu sene öğrenci alacak. Senato tarafından onaylandı.

Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’muzda biliyorsunuz bu yıl öğrenci gelmiyor artık. Bunun için yeni bölümler açılması talebimiz doğrultusunda da Turizm Rehberliği 4 yıllık, Rekreasyon Yönetimi 4 yıllık. Türkiye’de şu anda hiçbir üniversitede yok. Dünyada şu an popülermiş, oradan araştırdılar, buldular. Buraya öğrenci alacağız yine dört yıllık. Dijital Turizm Bölümü yine 4 yıllık. Bu sene bu 5 bölüme öğrenci alacağız.

Şu an 2 bin 840 tane öğrencimiz var. Hem 4 yıllık hem 2 yıllık öğrencilerimiz var. Bunlarla beraber öğrenci sayımız önümüzdeki sene 3 bin 300 falan olacak. Ama bunlar ilk sene alacağı için ve mezun vermeyeceği için her sene de artarak gidecek.

Bizim siyasalda 5’inci bölümü açtıktan sonra da 5 sene sonra toplam öğrenci sayısı 5 bin olacak. Siyasalda da 5’inci bölümü açacağız, Senota’dan çıktı, onaylandı. Açılması için YÖK’e gidecek. YÖK onayladığı zaman açılacak."

 
banner844
Yorumlar (4)
Resul İnan 2 yıl önce
pazvant rekreasyon kelimesini kağıda bakarak söylemediyse ben de bir şey bilmiyorum.
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Üniversitelerin amacı öğrenci sayısıni arttırmak değildir ki. Üniversite eğitim öğretim verir ve bunun kalitesiyle ovunur. 5 bin değil 50 bin olsa ne olur kaliteye bakan var mi. Çikolata fabrikası mi üniversite
Hasan 2 yıl önce
Oh gelsin öğrenci gelsin paralar . Ticari eşya haline geldik walla
memursenli 2 yıl önce
Bu bilgiyi vermekle mükellef kişi ancak Düzce Üniv.Rektörü veya İlgili Fakültenin dekanıdır.Ben şimdi bir itfaiye müdürü olarak ATSO, Çin menşeli bir firma ile bu ay içinde 20 tane ticari anlaşma yapacak desem kim takar?Yersiz ve sıradışı bir açıklama olmuş bence:=)