banner615

banner614

banner701

AİLE BOYU BELEDİYECİLİK!

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'yü kardeşi ve iş ortağı ile ziyaret eden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yine çok konuşulacak bir icraata imza attı. Hiçbir yerde görülmemiş şekilde eşine belediyede özel bir oda tahsis eden Başkan Yanmaz'ın şaşırtan hamleleri bununla da sınırlı kalmadı. Yıllardır Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevini yürüten Füsun Şebnem İlhan'ı iddiaya göre emekli olmaya zorlayan Yanmaz, yerine temizlik işleri personeli olan kuzenini atadı. Kuzen Esma Ertürk daha önce eski Başkan merhum Hüseyin Yanmaz'ın da sekreterliğini yapıyordu.

Akçakoca 28.05.2019, 14:06 29.05.2019, 17:34
13065
banner785
Hizmetleri değil şaşırtan icraatları konuşuluyor

Önceki iki yerel seçimde büyük paralar harcadığı Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğuna 31 Mart'ta oturmayı başaran Okan Yanmaz, göreve geldiği günden bu yana hizmetleri ile değil şaşırtan icraatlarıyla gündemde kendisine yer buluyor.Başkan hanımına özel oda

Bu kez hiçbir belediyede görülmeyen bir tahsise imza atan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, ev hanımı olan eşi Nursen Yanmaz için belediyede bir oda ayarladı. Sadece Başkan eşi Nursen Yanmaz'ın kullanımına açık olan odada tanıdık ve akrabaların ağırlandığı öğrenildi. Yanmaz hanımına belediyede özel oda veren başkan olarak da Türkiye'de bir ilke imza attı.

Kültür Müdürlüğü'nde dikkat çeken revizyon

Tartışmalı icraatlar bununla da bitmedi. Yanmaz’ın seçildikten sonra belediye kadrolarında yaptığı değişiklikler ve kendi yakınlarını belli makamlara taşıma operasyonlarının bir yenisi Kültür Müdürlüğü’nde yaşandı."Baskı yapıldı" iddiası

Belediyede revizyon düğmesine basan Yanmaz, iddiaya göre kanun gereği kadrolu personeli sebepsiz işten çıkartamadığı için gözünü emekliliği gelen çalışanlara çevirdi. Bu doğrultuda Yanmaz tarafından emekli olmaya zorlandığı ileri sürülen Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Füsun Şebnem İlhan'ın baskılar sonucu bir aylık izne çıkmak zorunda kaldığı öğrenildi.

Babasına da çalışmıştı

İzin dönüşü emeklilik dilekçesini vereceği öğrenilen İlhan’ın yerine ise Başkan Okan Yanmaz’ın kuzeni olan temizlik işleri müdürlüğü personeli Esma Ertürk geçirildi. Ertürk, daha önce merhum Baba Hüseyin Yanmaz'a da başkanlığı döneminde sekteretlik yapmıştı.Yıllık izne çıkmak zorunda kaldı

Uzun süredir Kültür İşleri Müdürlüğü’nü başarıyla yürüten, belediyenin festival dahil tüm organizasyonlarının sorunsuz geçmesini sağlayan deneyimli Müdür Füsun Şebnem İlhan, uzman sıfatıyla alt kadroya alınma ya da ikinci seçenek olarak emekli olma şartı önüne sunulunca hemen yıllık izne çıktı.

Kuzenini Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü makamına atadı

Müdür İlhan’ın izin dönüşü 14 Haziran 2019’da emeklilik dilekçesini vermesi beklenirken, Okan Yanmaz bu süreyi bile beklemeden temizlik işleri müdürlüğü personeli Esma Ertürk’ü vekil müdür olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü makamına atadı.

Haber: S.ÜNSAL
Yorumlar (49)
. 1 yıl önce
öncü sen kimin şakşakcılıgını yapıyosun tarafsız ol bıraz sızın haber mudurunuzun rengı besbellı ortada ayıptır faln fılan partıler yaparken ıyı yanmaz yapınca kotu yok oyle bıse
vstsn dever 1 yıl önce
kim ne karışır. ben olsam damadımı bakan, kızımı danışmanım yapardım hatta kendime saray bile yapardım siz ne anlarsınız.
Can . D 2 yıl önce
BUNEYA ALMANLAR GIBI DISIPLINLI CALISANIZA ISINI DÜZGÜN YAPAN ISINE DEVAM ETSIN
yıldırım 2 yıl önce
Okan Yanmaz ın Meral Akşener in kuyruğunda gezdiği günler ne çabuk unutuldu. Soyadı YANMAZ değil aslında ,FIRILDAKKKK
emerkensi 2 yıl önce
yorumlara bakıyorum da bizden bir cacık olmaz... adam iyi yapmış, az bile getirmiş buraya yorum yapan zihniyetindekiler geçse Allah muhafaza neler olur kim bilir.
Evren 2 yıl önce
Neden benim yorumlarımı yayınlamıyorsunuz.tamamen yanlı habere yapıyorsunuz
kELEŞ'E GELİNCE ALKIŞ 2 yıl önce
kELEŞ'E GELİNCE ŞAK ŞAK,OKAN'A GELİNCE ŞAP ŞAP..AKP NİN YAPTIKLARINIDA YAZABİLSEYDİNİZ KEŞKE..
Habere bak!!! 2 yıl önce
Ya varya komiksiniz Mehmet keles in artiklari belediye de müdür oldu amir oldu Dursun Ay da oyle be bu personeller teknik de degil kadrolu olduklarindan birsey de yapılamıyor sonuc her gelen kadro olusturuyor olan belediyelerin kasasina.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık