banner851

banner614

“AKÇAKOCA’YA EKONOMİK CANLILIK KATACAKTIR”

banner619

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesi, çevre illerden gelen günübirlik tatilcilerin uğrak noktası oluyor.

banner846
Akçakoca 30.08.2020, 18:07
4169
“AKÇAKOCA’YA EKONOMİK CANLILIK KATACAKTIR”
banner844

Yeşilin ve mavinin birleştiği, Düzce'nin Karadeniz'e açılan kapısı Akçakoca, 38 kilometrelik denize girilebilir kumsalı ve mavi bayraklı 3 plajıyla çevre illerde yaşayanların ilgisini çekiyor.

Ankara ve İstanbul'un ortasında bulunan Akçakoca ulaşım kolaylığı ve sunduğu imkanlarla günübirlikçilerin gözdesi haline geldi.

"YOĞUNLUK YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR"

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, AA muhabirine, yaşanan yoğunluk sebebiyle ilçenin nüfusunun 2 katına çıktığını söyledi.

Hafta sonu Akçakoca'ya gelen günübirlikçilerin oluşturduğu yoğunluğun esnafa olumlu yansıdığını belirten Çakar, "Geçen haftalara nazaran bu hafta yoğunluk yüzleri güldürüyor. Bu hafta ilçe esnafının da bu durumdan olumlu etkileneceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz birkaç hafta hava şartları dolayısıyla denize girmek pek mümkün değildi. Bu hafta daha güzel geçiyor. Bu durum Akçakoca'ya ekonomik canlılık katacaktır."

Esnaf Arkin Sarıkaya da hafta sonu sahillerin kalabalık olduğunu ve çevre illerden günübirlik ilçeye gelindiğini aktararak, "Geçen haftaya nazaran bu hafta denizimiz daha güzel. O nedenle de bu hafta sonu daha yoğun geçiyor. Sahillerimiz oldukça kalabalık. Akçakoca'da belediyenin bir işletmecisi olarak esnafın yüzünün güleceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Sarıkaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında işletmelerde sosyal mesafe kuralına uyulduğunu da sözlerine ekledi.

(AA)

Yorumlar (8)
Osman 12 ay önce
Sonra korona ağlatmasın.
Osman 12 ay önce
Ekonomik canlılık ve biraz da korona
tedbirsiz 12 ay önce
Korona halay çekiyor fotoğraflara baktıkça
Mehmet 12 ay önce
Insanlar iyi niyetleri ile geliyorlar yoksa akçakoca sahilleri pislikten geçilmiyor insanlarımız duyarsız yöneticiler hepten duyarsız
AYHAN AYKUT 12 ay önce
E KARDEŞİM HASTALIK YAYILIYORDA BU NE ŞİMDİ YANİ İYİ HABERMİ ALLAH AŞKINA
Akçakocalı 12 ay önce
Sosyal mesafe kuralına uyuyormuş esnafın hangisinde maske var hiç biri sokaklarda aynı covit filan kimsenin umrunda değil olan sağlık çalışanına oluyor yasaklar gelmeli yoksa çok geç olacak
Ssrdengeçti 12 ay önce
Memleketimizin her yeri ayrı bir güzel.
Ali han 12 ay önce
Düzce Ereğli Karasu Dolmuşlarınız eski ve kirli. içleri leŞ gibi. birde ayakta yolcu alınıyor. İnsana yaraşır taşımacılık yapılmıyor