banner851

banner614

“AKÇAKOCA’YI HEP BİRLİKTE DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 1 Haziran itibariyle Türkiye’nin girdiği yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra kepenk açan esnafa bol kazançlar dileyen Başkan Yanmaz, geçtiğimiz yıl kente kazandırılan katamaran gezi teknesi başta olmak üzere yeni yatırımlarla Akçakoca’yı turizmde hak ettiği noktaya getirmek için durmaksızın çalışmaya devam ettiklerini vurguladı. Ayrıca Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca’yı ilçe halkıyla birlikte daha da güzelleştireceklerinin altını çizdi.

banner619
Akçakoca 01.06.2021, 16:50 01.06.2021, 18:20
801

Akçakoca turizmi için Ankara’da bastırıyor

Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı Akçakoca’nın her alanda modern bir kente dönüşmesi için belediye eliyle dört koldan devam eden çalışmaları titizlikle takip eden Başkan Okan Yanmaz, geçtiğimiz yaz turizme renk katan katamaran gezi teknesinden sonra şimdi de dalgakıranlar için yoğun çaba sarf ediyor. Turistlerin korkusuzca Akçakoca sahillerinde denize girmesi için 9 ayrı noktaya yerleştirilmesi planlanan dalgakıranların aciliyetine her fırsatta dikkat çeken Yanmaz, bunun için Ankara temaslarına yoğun şekilde devam ediyor.

Sık sık vatandaşlarla bir araya geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Karadeniz’de kıyı erozyonunu önlemek, turizm sezonuna canlılık katmak ve deniz sezonunu uzatmak amacıyla yapılmasına karar verilen dalgakıran ve mahmuz için yürütülen çalışmaları mahalle ziyaretleri sırasında ilçe halkına anlatan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, ziyaretlerinde halkın sıkıntı ve taleplerine kulak veriyor. Başkan Yanmaz, hem önerileri not alıyor hem de Akçakoca Belediyesi'nin hizmetleri hakkında bilgiler veriyor.

“Akçakoca’da katılımcı yönetim anlayışı ile çalışıyoruz”

Mahalle ziyaretleri sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Yanmaz, "Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu geri dönüşler doğru yolda olduğumuzu bizlere bir kez daha gösterdi. Akçakoca’da katılımcı yönetim anlayışı ile ortak yaşam alanımızı hep birlikte daha da güzelleştireceğiz." dedi.

“Birlikte mücadele edip kazanacağız”

Mahalle ziyaretleri ile sorunları yerinde tespit ettiklerini ve vatandaşları dinlediklerini ifade eden Başkan Yanmaz, "Baharın ilk günlerindeyiz, bahar yeni umutların yeşerdiği, yeni yolların açıldığı ve güzelliklerin umut edildiği bir dönem olarak adlandırılıyor. Çok sıkıntılı bir dönem geçirdik. Geçtiğimiz yıl mart ayından bu yana yani tam bir yıla yakın süredir insanlar büyük bir stres ile pandemiye karşı mücadele ediyor. Bugün kısıtlamaların kısmı olarak hafiflemesiyle dükkânlar tekrar açıldı. Tüm bu süreçte esnafımızı yalnız bırakmadık, onlarla beraberdik, bugün de onları ziyaret ettik, hayırlı işler diledik, istek ve taleplerini dinledik. İnsanlarımız oldukça mütevazi ve yapıcı. Çalışmalarımız ile ilgili mutlu olduklarını görmüş olduk. Hangi sokağımızda ne eksik var onları da görüyoruz. Sorunları birlikte çözeceğiz, birlikte yürüyeceğiz ve zorluklara karşı birlikte mücadele ederek, kazanacağız." diye konuştu.

banner844
Yorumlar (6)
kadriye 4 ay önce
turistik kent olmakla övünüyorsunuz, kalenin ordaki sokaklar çamur icinde
buminhan 4 ay önce
1 ay içinde dalga kıranları yap bence.Projeler zaten hazırmış..
buminhan 4 ay önce
Bence limanın orası su sporları için çok uygun..Yapmayı düşündüğün yerde zarar edersin.Millet orası içinde birdaha arabaya binecek gidecek falan yürümez o iş..Limanı kaldır ordan biran önce..
CAN 4 ay önce
SAYIN BASKAN SAHILDEKI TUVALETLER BERBART VE 3 YILDIZLI HOTELER DÖKÜLÜYO HICMI KOTROL EDILMIYO SAYIN BASKAN YAZIK
CAN 4 ay önce
SAYIN BASKAN SAHILERI TEMIZLEYEN KUMLARDAKI KALIN TASLARI AYIRAN ARAC ALIN BUNE YA SAHILER PIS PET SISE CAM SISE BERBART TUVALETLER BERBART HALDE DUSLARDA
Akif 4 ay önce
Vay öncü ile barış sağlanmış.sizi gidi siziiii