banner851

banner614

BALIKÇILAR UZUN SÜREDİR BUNU BEKLİYORDU

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı tarafından balıkçı barınağı içerisine bir sosyal tesis kazandırıldı. Balıkçı esnafının ihtiyacı olan tesis, konumu ve mekan özellikleriyle göz doldurdu.

banner619
Akçakoca 26.05.2021, 11:18 27.05.2021, 17:36
1585

Akçakocalı balıkçıların uzun süredir ihtiyacı ve beklentisi olan dinlenme mekanı nihayet yapıldı. Bakanlık tarafından onayı alınan tesis için gerekli olan yasal izin ve müracaatların yerine getirilmesi sonrası yapım çalışmaları geçtiğimiz ay başladı. Hızla devam eden sosyal tesis inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş’ın özel olarak ilgilendiği proje kısa sürede bitme aşamasına geldi. Başkan Karakaş, günlük mesaisinin büyük bölümünü tesisin yapım çalışmalarına ayırarak örnek bir yapının ortaya çıkmasını sağladı.

Balıkçılığın olduğu tüm yerlerde bir benzeri olan sosyal tesis, genellikle sabaha karşı denize açılan esnafın dinlenip hazırlıklarını yaptığı bir yer olarak önemli bir eksikliği gidermiş olacak.

Tesisin yapıldığı yer, konumu ve mekan özellikleriyle herkesin beğenisini kazanırken, sosyal tesisin balıkçı olmayan vatandaşların da kullanımına açık olacağı öğrenildi.

Böylelikle balıkçılar için elzem olan bir dinlenme noktası da barınağa kazandırılmış oldu.

Yorumlar (1)
Resul İnan 4 ay önce
inşaat halinde mekan özellikleri nasıl ortaya çıktıysa bir de göz doldurmuş vay bee