banner851

banner955

BAŞKAN YANMAZ: YENİ PROJE İÇİN MASAYA OTURACAĞIZ

Akçakoca Belediyesi ‘Şifalı Su Yeni Yaşam Alanı’ projesinden vazgeçti. Bir önceki Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminde 29 yıllığına kiralanan Şifalı Su'yu da kapsayan 50 dönümlük orman alanın yıllık kira bedelinin 90 bin TL, proje maliyetinin ise 4 milyon TL olması nedeniyle kira sözleşmesinin iptaline karar veren Başkan Yanmaz, daha verimli ve makul maliyetli bir proje için yakın zamanda Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü ile tekrar masaya oturacaklarını söyledi.

Akçakoca 20.06.2020, 17:21 20.06.2020, 17:24
5680
BAŞKAN YANMAZ: YENİ PROJE İÇİN MASAYA OTURACAĞIZ
banner1032

Akçakoca Belediyesi, bir önceki Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile masaya oturup imzalarını attığı ‘Şifalı Su Yeni Yaşam Alanı’ projesini hayata geçirmeme kararı aldı.

Göreve geldiği ilk aylarda salgın afetini yaşayan ve tam toparlanma sürecine girildiğinde ise salgınla karşı karşıya kalan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, turizm odaklı çalışmalara hız verdiği şu günlerde, yıllık kira bedeli 90 bin TL olan ve imzalanan protokol gereği 4 milyon TL'lik yatırım yapılması şartı olan projeden vazgeçti.

Akçakoca Belediyesi olarak kısıtlı kaynaklarla çok iş yapma hedefine odaklandıklarını belirten Başkan Yanmaz, Öncü Haber'e yaptığı değerlendirmede, bir önceki yönetimin imzaladığı protokolün ağır şartları olduğuna dikkat çekti.

Proje maliyeti olarak şartnameye 4 milyon TL gibi büyük bir rakam yazıldığını aktaran Yanmaz, ayrıca şartname gereği 'Yap-işlet-devret' modelinin de uygulanamadığını söyledi.

Henüz çalışmalarına bile başlanamayan proje alanı için her yıl 90 bin TL kira bedeli ödemek zorunda olduklarına işaret eden Yanmaz, "Belediyemizin kaynaklarını zorlamamak ve borçlanmamak için 29 yıllığına kiralanan ormanlık alanda 'Yap-işlet-devret' modelini uygulamak istedik ancak şartname buna izin vermiyor. Bu yüzden Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projeyi iptal etme kararı aldık. Ancak yakın zamanda tekrar Şifalı Su için masaya oturacağız. Vatandaşların su almak için uğradığı bu alanı daha verimli ve daha az maliyetli bir proje ile cazibe merkezine haline dönüşmeyi hedefliyoruz." dedi.

banner844
Yorumlar (3)
Dere dibi Köyü 2 yıl önce
Üç kuruşa peskeh çekip ordaki hakkımız olan tesisin sonuna kadar takipçisi olacağım işletim hakkı önceliği şahsım o köylü olmakla beraber aynı zamanda 20 yıllık kooperatif uyeligimide göz önünde bulundurarak hakkım ve hakkımız olduğunu idda ediyorum. Akcakoca Belediyesi bu alanda bir icraat yapmamalıdır çünkü sizin olan yerleri nasıl bizde gasp etmiyorsak sizde Köyümüze ait olan bu yeri gasp edemez ve birilerine peskeh çekemezsiniz ucunda ne olursa olsun takipçisi olacağım bu yerin üzerine kurulan oyunlardan derhal vaz geçin menfaatler doğrultusunda hareket edip biseyler karşılığında burayı verenlerin de karşısında olacağım siz babanizin malınımi satıyorsunuz da bu rahatlık nerden geliyor hesabını bir gün vereceksiniz hiç merak etmeyin sahsiminda bu isten vaz gecmeyeceginide ıyi bilmenizi isterim. Belediye olarak siz önce gidin size ait olan yerleri adam gibi yapın halka hizmet için faaliyete geçirin birileri mutlu olacak diye binlerce hakka girip kendinizi yüksek gormeyin
Erol 2 yıl önce
Birileri ne hayrat olarak yaptırılmış yazıklar olsun Belediye güzel bir tesis yapsaydı daha güzel olurdu
Nasinmantik 2 yıl önce
Vatandaş su almakbicin uğruyor bunlar suyu havayı parayla satma derdinde ben dahada gidermişim oraya su almaya
20
açık