banner851

banner614

BELEDİYE EKİPLERİ CANLA BAŞLA ÇALIŞTI

banner619

Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış Akçakoca’da da hayatı felç etti. Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, gün boyunca tıkalı rögar kapaklarını pisliklerden temizleyerek açarken, Yalı Mahallesi okullar bölgesinde belediye personelinin yarı beline kadar suya dalıp temizlik yapması takdirle karşılandı.

banner846
Akçakoca 14.06.2021, 18:29 15.06.2021, 17:56
1474
banner844

Dün geceden beri etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle ilçe genelinde yer yer rögar kapaklarının tıkanmasına bağlı olarak su birikmeleri yaşandı.

Kapalı rögar kapakları nedeniyle suların birikmesi sonucu bazı noktalarda gölü aratmayan görüntüler yaşandı. Akçakoca Yalı mahallesi Çukurtarla mevkiinde de benzer bir sorun yaşanınca vatandaşlar göle dönen bölgede karşıdan karşıya geçmekte zorluklar yaşamaya başladı.

Alınan ihbar sonucunda bölgeye giden belediye ekipleri, araç ve ekipman destekli personel ile tıkanan rögar kapaklarını temizledi.

Bir personelin yarı beline kadar suya dalıp çıkarak rögar kapaklarının tıkanmasına yol açan pislikleri ve özellikle ağaç dallarını temizlemesi vatandaşların takdirini kazandı. Çukurtarla bölgesinde bulunan çok sayıda rögar kapağını aynı yöntemle temizleyen personel sayesinde bölge 20 dakika içinde birikmiş sulardan arındı.

Yorumlar (0)