banner851

banner955

BELEDİYE GÜNLERDİR ÇÖPLERİ TOPLAMADI

Akçakoca-Ereğli Yolu Çayağzı mevkiinde yol kenarındaki çöp konteynırlarının günlerdir Akçakoca Belediyesi tarafından boşaltılmaması yüzünden biriken çöpler yığın oluşturdu. Tatilciler duruma isyan ederken belediyenin hijyene en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeki bu ilgisizliği pes dedirtti.

Akçakoca 07.08.2020, 15:06 07.08.2020, 17:12
1725

Düzce’nin denize açılan penceresi olan ve özellikle hafta sonları turist akınına uğrayan Akçakoca’da toplanmayan çöpler nedeniyle oluşan kirlilik ve koku tepkiye neden oldu.

Akçakoca-Ereğli Yolu Çayağzı mevkiindeki çöp konteynırlarından taşıp etrafa saçılan çöplere isyan eden tatilciler, Akçakoca Belediyesi’ni göreve davet etti.

Turistlerin yoğun olarak konakladığı bölgede belediyenin çöpleri toplamaması sonucu oluşan çöp yığını hem çevreyi hem de sağlığı tehdit ediyor.

Koronavirüs pandemisinin tüm dünyada etkisini sürdürmesi nedeniyle hijyene en çok ihtiyaç duyulan şu günlerde vatandaşların sık sık telefonla bilgi verdiği belediyenin ilgisizliği ‘pes’ dedirtti. Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gelen görüntüler çöp sorununun boyutunu gözler önüne sererken, kentin imajını da zedeliyor.

TATİLCİLER KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜDEN RAHATSIZ

Günlerdir toplanmayan çöplerin oluşturduğu kokudan ve kirli görüntüden rahatsız olan tatilciler, Akçakoca Belediyesi’nin çöpleri toplamadığını ve defalarca aramalarına rağmen bir çöp kamyonu bile gönderilmediğini iddia ederken belediyenin tutumundan yakındı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
İSA 2 yıl önce
Akçakoca ve turizm çok uzak
Belediye 2 yıl önce
Biz çöpleri alıyoruz, cop kamyonu konteynırdan ayrılmış, ardından çöpleri koymuşlar
Bolu 2 yıl önce
Ya geçin bunları, Düzce halkı pis işte belediyesi de pis, su kaynaklarının üstüne çöp tesisi yapan belediyenin halkı da çöpü konteynıra değil yere atar, konteynıra atsa da çöpler taşar, pis pis bildiğin pis! Fakirlik başa bela ya... rezilsiniz...
Akçakocalı 2 yıl önce
Sayın yanmaz bıktı galiba bu işlerden baya bi boşladık bu ara
26
açık