banner851

banner955

ÇALIŞMALAR 3 YILDA TAMAMLANACAK…

Akçakoca’da yıllardır bir ihtiyaç olan dalgakıranların yapımı için çalışmalara başlandı.

Akçakoca 07.03.2022, 17:42
3635
ÇALIŞMALAR 3 YILDA TAMAMLANACAK…

Akçakoca’nın deniz sezonunu uzun tutmaya ve denizde güvenliği sağlamaya yönelik çalışmanın ilk ayağı bugün başladı. Kum tutması ve sert rüzgârlarla dalgaları önleyici özellikleri sebebiyle yapılması planlanan dalgakıranlar için ilk kazma vuruldu.

Akçakoca Merkez Camii karşısında ekskavatör ile başlatılan çalışmaya bugün itibariyle start verilirken söz konusu alanda yer alan otoyol dubalarla ikiye bölündü. Ekskavatör ile açılan yoldan dolgu malzemesi getirecek kamyonlar için çalışma alanı ve güzergâhı belirlendi. İlk etapta 3 adet yapılması planlanan, toplamda 9 adet yapılacak olan kıyı mahmuzlarının yapımının 3 yılda tamamlanmasının  hedeflendiği öğrenildi.

Kıyı mahmuzları için yürütülecek olan çalışmanın ise mart, nisan, mayıs ve haziran aylarında şehir merkezinde yürütüleceği, turistlerin akın ettikleri yaz sezonunda ise esnaf ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmaya ara verileceği öğrenilirken, şehir merkezine yapılacak olan mahmuzların ardından, ikinci etap çalışması olarak da Akçakoca – Alaplı yolu üzerindeki Döngelli deresi açığında çalışmanın devam edeceği bilgisine ulaşıldı.

banner844
Yorumlar (6)
Düzce'li.. 7 ay önce
Biz yaptık, birileri istedi diye, birilerine iş yaratılıyor gibi.. Projenin bilimselliği tartışılmadı, halka doğru düzgün anlatılmadı.. Akçokoca'nın önceliği melen ağzı yolu ki, yapılan yolun kalitesi tartışmalı..
Düzce'li.. 7 ay önce
Eğer Akçokoca düşünülüyorsa, Hiç harfiyat aracı merkeze girmeden yapılmalı.. Sahilde bir bölgeye iskeleyi yapar, kamyonlarla gelen taşları o işe uygun teknelerle denizden getirirsin..
can 7 ay önce
dogru calisma
Resul İnan 7 ay önce
3 yılda adamlar ülkeyi baştan inşa eder
Hlk 7 ay önce
Hadi inş..hayirli olur ..şu agaclari budattir..fen isleri md.n yatmasin..
cash81 7 ay önce
bence yanlış yapılıyor dalga olmazsa deniz kendini temizleyemez
27
parçalı az bulutlu