banner851

banner614

GEZİ TEKNESİ İHALESİ TAMAM!

banner619

Akçakoca turizmine yeni bir soluk getirmek isteyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talebiyle meclis gündemine taşınan ve onay alan gezi teknesi için ihale yapıldı.

banner846
Akçakoca 01.05.2020, 12:46
1733
GEZİ TEKNESİ İHALESİ TAMAM!
banner844

Akçakoca Belediyesi, ilçeye gelen iş insanlarının, yerli ve yabancı turistler ile yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden daha iyi faydalanmaları için alınmasına karar verilen 24 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde 400 kişilik gezi teknesinin ihalesi yapıldı.

Akçakoca Belediyesi Abitaş şirketinin işleteceği turistik teknenin ihalesi Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’ın komisyon başkanlığında yapıldı. İhale öncesi yapılan araştırma kapsamında 6 firmadan fiyatlar alınarak yaklaşık maliyet oluşturuldu.

Turizme destek amacıyla alınması kararlaştırılan tur teknesi ihalesine 3 firma katılırken, en düşük fiyatı veren İçöz Yatçılık ile anlaşmaya varıldı.

Öte yandan Akçakoca Belediye Meclisi’nin 2020 yılı Ocak ayı birleşiminde gündeme gelen ilkbahar ve yaz aylarında denizde gezi düzenlemek amacıyla gezi teknesi alınması talebine CHP, AK Parti ve İYİ Partili üyeler aleyhte oy vermiş, karar çoğunluğa sahip olan MHP meclis üyelerinin oyu ile geçmişti.

Yorumlar (13)
Hasan şen 1 yıl önce
Siz onlara söyleyin ilk önce insanların can güvenliğini alsınlar plajlara can kurtaran koysunlar ondan sonra turizme açsınlar ben 14 yaşında oğlumu kaybettim yarım saat denizde boğuştuk bir tane can kurtaran gelmedi yani yoktu girişlerde para almasını biliyorlar insanlar boğularak ölüyor orda daha çok şey yazıcımda terbiyem müsade etmiyor bunuda ilet öncü haber olurmu.
çuhallı 1 yıl önce
ne demek kım bınecek baskan kendısı bınecek arkadaslaarınıda toplar her aksam ver elini ALEMMM
Saim uzun 1 yıl önce
Çok yerinde bir karar olmuş
ahmet telli 1 yıl önce
zamansız bir girisim acelesi ne
bulut 1 yıl önce
istasyon işi ne olmuş öncü haber bir zahmet sorsanız
Latife 1 yıl önce
Çok lazımdı.Olmayan bi o vardı.Tebrikler.İlk ben binicem o tekneye.Hamdolsun turist de akacaktır bu sayede.Esnafın da yüzü güler.
Turist. 1 yıl önce
Nihayet...
Haaan güner 1 yıl önce
Bence gerkliydi bodumda binlerce var sahili olan tüm belediyelerde var bizde neden bir tane olmasın, sayın baskan yanlış birşey yapmaz, belki tam zamanı deyildi denebilir fakat onu aldıgı zaman virus meselesi yoktu.
Yorumcu 1 yıl önce
En dusukmu Biz iktidar sayesinde alismistik en pahalisina isi vermeye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın