banner851

banner614

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞLARDI

banner619

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, "Palamutta yaşadığımız hayal kırıklığını tekir ile telafi ediyoruz." dedi. Balıkçı Yaşar Eren ise 40 yıldır denize açıldığını ve tekir balığının bu denli çok olduğunu görmediğini söyledi.

banner846
Akçakoca 18.09.2019, 09:23 18.09.2019, 16:00
3312
banner844

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde denize açılan balıkçıların yüzü tekirle güldü.

Palamut, mezgit ve hamsiden umduğunu bulamayan Batı Karadenizli balıkçılar, Akçakoca limanına avladıkları bol miktarda tekirle döndü.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, sezonun hava şartları nedeniyle kötü başladığını ve denizde şu anda bol miktarda yakalanması gereken palamut ve hamsinin yok denecek kadar az olduğunu söyledi.

Balıkçıların dün ve bugün bol miktarda tekir ve mezgit avladığını anlatan Karakaş, "Şu anda bölgede tekir ve mezgit balığı bol miktarda avlanıyor. Limana gelen balıkçılarımızın çoğu, tekir balığıyla dönüyor. Palamutta yaşadığımız hayal kırıklığını tekir ile telafi ediyoruz." diye konuştu.

Balıkçı Yaşar Eren ise 40 yıldır denize açıldığını ve tekir balığının bu denli çok olduğunu görmediğini anlatarak, "Bugün çok güzel avlanma yaptık. Bölgede az avlanan tekir balığından bolca getirdik." dedi.

Balığın iriliğinin kendilerini de şaşırttığını vurgulayan Eren, 20 kasa tuttuğunu belirtti.

Denizde şu anda bir iki balık türü olduğunu vurgulayan Eren, "Denizde palamut yok. Biraz hamsi tutuyorlar. Denizde mezgit ve tekir bol." ifadesini kullandı. (AA)

Yorumlar (4)
Anlayana 2 yıl önce
Geçen sene palamut bol olmasına rağmen balık yedirmediniz millete pahaliliktan Allah soruyor işte hesabini daha beter olun dicem ama Allah ensevmediği kulunun bile riskini kesmezmi işte sizede buyıl biraz hamsi tekir mezgit veriyor anlayan.
Adore81 2 yıl önce
geçen gün Ereğliye hamsi yemeye gittik yokoğlu yok mezgit vardı yedik ama hamsi nasıl olmaz yahu bolluk bereket deniyo tezgahta fahiş fiyat jendi memleketimizde insaf yok
Allah islah eylesin 2 yıl önce
Bol olan balik neden ucuza satilmiyor yok cekerek fiyatlari tavan yaptiriyorsunuz
Sinan 2 yıl önce
Denizleri kuruttunuz.daha beter olun.