banner851

banner614

“HER ŞEY YASAL, ŞAİBE İDDİALARI YALAN!”

banner619

Akçakoca Belediyesi’nin Değirmenağzı mevkiinde bulunan akaryakıt istasyonu dün düzenlenen ihale ile tek talipli olan mevcut kiracı Bekçioğlu firmasına 3 milyon 920 bin liraya satıldı. Ancak Akçakoca muhalefeti ve ilçe basını bu durumu eleştiren haberleri gündeme taşıyınca ihaleye ilişkin açıklama yapan Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, meclisten yetki alınarak gerçekleştirilen ihaleli satışın tüm işlemlerinin yasal olduğunu vurguladı.

banner846
Akçakoca 17.04.2020, 17:40 19.04.2020, 10:38
3686
banner844

Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, bazı basında çıkan Değirmenağzında bulunan akaryakıt istasyonun satışının gizli ve adrese teslim havasına yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Söz konusu ihalenin kapalı ihale usulü ile yapıldığını işaret eden Yılmaz, ‘Satışa ilişkin tüm işlemler yasaldır, herhangi bir şekilde ihaleyi gizleme ya da şaibe söz konusu değildir.’ dedi.

“Satış fiyatı sertifikalı bağımsız yetkililerden fiyat alınarak belirlendi”

Akaryakıt istasyonu satışına ilişkin meclisten yetki aldıklarını vurgulayan Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, ihale sürecini ve satışını şu şekilde açıkladı:

“ Satışına karar verilen akaryakıt istasyonu için fiyat değerlendirmesine yönelik sertifikalı bağımsız yetkililerden fiyat alınarak belirlenmiştir.

“İhale ilanının yayınlanmasına yönelik tüm iş ve işlemler yasal zeminde yapıldı”

Bu değer üzerinden ihale şartnamesi hazırlandı ve ilana çıkıldı. Söz konusu ihalenin duyurusu Düzce Valiliği kararı ile Akçakoca Sahilin Sesi gazetesinde resmi olarak yayınlandı, belediyemizin giriş katındaki ilan panosuna da asıldı ve 15 gün süreyle askıda kaldı. Bununla yetinmeyerek, çevre il ve ilçelerden ihaleye katılmaya yönelik ilgili belediyelere gönderildi. Ayrıca, Akçakoca Kaymakamlığı’na resmi yazı gönderilerek Kaymakamlığın ilan pasosuna asılmasını sağladık. Son olarak Cumhurbaşkanlığına da gönderilerek Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylelikle ihale ilanının yayınlanmasına yönelik tüm iş ve işlemler yasal zeminde ilgili yönetmeliklere göre yapılmıştır.

“3 milyon 920 bin TL’ye satıldı”

İhalenin gün ve saati geldiği zaman kim dosya vermiş ise onun dosyasını açtık. İhalemize bir tek katılımcı girmiştir. Katılımcının teklifi 3.910.000 TL’dir. Bizim yaklaşık maliyetimiz 3.900.000 TL’dir. Bilirkişinin vermiş olduğu rapor ise 3.840.000 TL’dir. Biz encümen olarak bunu yeterli görmeyerek ihalemizi 10.000 TL daha artırarak 3.920.000 TL ile sonuçlandırdık.

“Gizleme ve şaibe yoktu”

İhale süreci, yasal ve usulüne uygun şekilde yapılmıştır. Bazı basında çıkan haberler gibi ihaleyi gizleme ve şaibe yoktur.

Biz Başkanımız Okan Yanmaz ve ekibi olarak belediyenin ve Akçakoca’nın haklarını her zaman korumuşuzdur ve korumaya da devam edeceğiz. Belediyemizde yapılan tüm ihaleler yasal ve şeffaf olarak yapılmaktadır. Bu yüzden dedikodu tabanlı şaibe iddiaları maksatlı ve gerçek dışıdır.

Belediyemizi yıpratmaya yönelik bu tür mesnetsiz iddialara halkımızın itibar etmemesini istiyoruz.”

Yorumlar (4)
hasanali 1 yıl önce
Nerdeki panoya astiniz çıkabiliyormuşuz dışarıya neden belediyeniz anons etmiyor baska şeylere esiyorsunuzda yazikkk
Halk 1 yıl önce
Daha önce de yazdım böyle ihalelerde yaklaşık maliyeti geçen en düşük teklif ihaleyi alır.Arada bu kadar düşük fark olması...neyse biz iyi düşünelim de herkesin polisi kendi vicdanıdır.Ama polis vicdanı olmayanın da karşısındadır.
Tahsin 1 yıl önce
Yeterli görmemiş 10 bin arttırmış mış . Tüh size be . Tüh size.
Tahsin 1 yıl önce
Kanuna uygun olabilir . Vicdana uygun mu o önemli . Direkt adrese vermişsiniz işte . 10 yıllık 2 milyona kiralık yere 4 milyona ömür boyu sattınız.
18°
açık