banner851

banner614

“KARADENİZ TERTEMİZ, GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GELİN”

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca Limanı’nda bulunan balıkçı barınağında yürütülen çalışmaları yerinde incelerken ilçede turist olarak bulunan İsviçreli bir aile ile İngilizce sohbet etti. Başkan Yanmaz’ın İngilizce’ye hakimiyeti turistleri bile hayran bıraktı.

banner846
Akçakoca 17.06.2021, 17:20 17.06.2021, 17:25
1336
banner844

İlçede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, liman bölgesinde bulunan balıkçı barınağının son durumunu yerinde inceledi.

Buradaki programı esnasında Akçakoca’ya turist olarak gelen İsviçreli bir aile ile karşılaşan Başkan Yanmaz, onlara yakınlık göstererek Akçakoca konusunda bilgilendirmede bulundu. Yanmaz’ın samimi davranışı konukların hoşuna gidince uzun süren bir sohbet başladı.

Turistlere nereli olduklarını soran Yanmaz, İsviçre cevabını aldı. Yanmaz, daha sonra konuklara ‘Ben Akçakoca’nın belediye başkanıyım. Burada eğleniyor musunuz?’ diye sordu. İsviçreli turist de eğlendiklerini ve özellikle yemeklerin çok güzel olduğunu belirterek, “Benim kızım da Kocaalili bir Türk ile evli.” şeklinde cevap verdi. Başkan Yanmaz, koyu sohbetin ardından turistlere kavrulmuş fındık ikram etti.

Başkan Yanmaz, akıcı İngilizcesi ile hem turistleri hem de etrafta bulunanları mest ederken, Avrupalı turistlerden ülkelerine döndüklerinde Akçakoca’yı tanıtmalarını ve davet etmelerini istedi.

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA AKÇAKOCA’YA GELİN”

Öte yandan Marmara Denizi’nde ortaya çıkan ve Ege’de de görülmeye başlanan müsilaj sorununun Kaadeniz’de olmadığına vurgu yapan Başkan Yanmaz, “Bütün Türkiye’yi özellikle yakın bölgelerimizdeki yurttaşlarımızı Akçakoca’ya davet ediyoruz. İnsanlarımız buraya geldiği zaman rahatlıkla denize girecekler ve insanların Akçakoca’mızın güzelliklerini sevecekleri inanıyorum. Bu anlamda tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Akçakoca’mıza davet ediyorum.” Sözleriyle vatandaşlara yaz tatili için Akçakoca’ya gönül rahatlığı ile gelebileceklerini söyledi.

Yorumlar (9)
hakan 1 ay önce
faruk özlüde biliyor diye haber yapsanıza :)
sinyalcıler 1 ay önce
para mı aldınız naptınız daha düne kadar adama bi sövmedığınız kalmıstım
kurye kamil 1 ay önce
başkanım bir numaradır iyi adamdır ingilizcesi de iyidir bende beğenirim başkanımı
sevgilerimle
İsveç 1 ay önce
Şimdi isveçli birinin İngilizce konuşması da Türk birinin İngilizce konuşması gibi tabi hayrın kalır
Hamza Ç. 2 ay önce
Bende şakır şakır aksanlı ingilizce konuşuyor sandım, resmen acun ılıcalı ingilizcesi :))
Düzceli 2 ay önce
Adamın İngilizcesi ilkokul seviyesinde gayet basit. neyini yücelttiniz bu kadar anlamadım.
Düzceli 2 ay önce
Bizim reisimiz (Erdoğan)'ın da İngilizcesi çok iyidir. Adama turn diyorlar olduğu yerde kalıyor işte feraset işte siyaset işte adam gibi adamlık işte halkın adamı Erdoğan!!!!!11!1
Yamalı Pantalon 2 ay önce
Hayret ilk defa bu adam öven bir yazınızı okudum.
Akçakocalı 2 ay önce
Çok iyi bir belediye başkanı yabancı dil bilmeli yaptığı şeyler tartışılır iyi bir haber duymak güzel İstanbul caddesinden petrole kadar kaldırım üzerinde bulunan ağaçların bakım yapın yürünmuyor yerlerde ot temizliği yapılsin yes yes
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın