banner851

banner955

KENDİ ELLERİYLE HAZIRLADILAR

Düzce Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri, Akçakoca’ya bağlı Beyören Köyü’nde eğitim gören öğrencilere pizza sürprizi yaptı. Beyören Ortaokulu öğrencileri için düzenlenen pizza yapım etkinliğinde, 50 öğrenci pizza yapmanın tüm aşamalarını öğrenme ve uygulama şansı yakaladı.

Akçakoca 01.06.2022, 14:00 01.06.2022, 12:16
302
KENDİ ELLERİYLE HAZIRLADILAR
banner986

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağı’nda Beyören Ortaokulu öğrencileri için pizza yapım etkinliği düzenlendi.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yönetiminin, Beyören İlkokulu’na sosyal sorumluluk projesi için gerçekleştirdiği ziyarette, Beyören Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrah Esen, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci’ye birlikte faaliyet gerçekleştirme talebinde bulunmuştu.

Kendilerine gelen talebi geri çevirmeyen Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi Uygulama Mutfağı’nda, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri ile Beyören Ortaokulu’ndan gelen öğrencilere yönelik pizza sürprizi gerçekleştirdi. Pakmaya firması Düzce fabrikası sponsorluğunda, 50 öğrencinin katıldığı etkinlikte, konuk öğrenciler pizza yapmanın tüm aşamalarını öğrenme ve uygulama şansını elde ettiler.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü akademisyenlerinin rehberliğinde Düzce Üniversitesi ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı etkinlik kapsamında öğrencilere, pizza hamuru yoğurma ve pizza sosu hazırlama ile ilgili püf noktaları öğretildi; yoğurma ve pişirmeye dayalı bilgiler paylaşıldı.

Oldukça mutlu oldukları gözlenen öğrenciler, etkinlik sonunda pişirdikleri pizzaları afiyetle yedi. Beyören Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri düzenlenen etkinlik için ev sahipliği yapan Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na teşekkürlerini iletti.

banner844
Yorumlar (0)
24
açık