banner851

banner614

KÜRESEL ISINMA İÇİN YÜRÜDÜLER

banner619

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi.

banner846
Akçakoca 23.09.2019, 11:04 23.09.2019, 14:26
515
banner844

Küresel ısınmaya karşı farkındalık içeren pankartlarla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen hayvanseverler, burada bir süre oturma eylemi yaptı, daha sonra slogan attı.

Topluluk adına konuşma yapan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Bölge Temsilci Neşe Perihan Kulak, küresel ısınmanın çok ciddi boyutlara ulaştığını ifade etti.

Kulak, Akçakoca'dan seslerini duyurmak için toplandıklarını belirterek, "Dünya genelinde 20-27 Eylül arasında küresel iklim krizi ve küresel ısınmaya dikkati çekmek için 4 bine yakın şehir ve insanları bu çağrıya ses verdiler. Duyarlılık için çağrı yaptılar. Bugün biz de Akçakoca'dan sesleniyoruz. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Küresel ısınmanın önlenmesi için tedbirler alınması gerektiğini vurgulayan Kulak, "Buzullar eriyor. Son yıllarda çok hızlı erime gösterdi. Bunlara dur denilmezse, akarsulara HES'ler yapılırsa, denizlerimiz kirlenirse, ormanlarımız yok edilirse, betonlaşırsak çocuklarımıza bir dünya bırakamayacağız." (AA)

Yorumlar (1)
HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN 2 yıl önce
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Bölge Temsilci Neşe Perihan Kulak, HANIMEFENDİ BIRAKIN KÜRESEL ISINMAYI İLGİLİ EYLEMLERİ BİLİM ADAMLARI YAPSIN, SİZ SOKAKLARDA BAŞI BOŞ GEZEREK İNSANLARA ZARAR VEREN HAYVANLARA ÇARE BULUN. BİR HAYVANA BİR ŞEY OLDUĞUNDA ORTALIĞI AYAĞA KALDIRIYORSUNUZ, BELEDİYELERE YIKARAK BU İŞTEN KURTULAMAZSINIZ. SİZ HAYTAP OLARAK O HAYVANLAR İÇİN NE YAPIYORSUNUZ.