banner851

banner614

“MÜFTÜNÜN SÖYLEDİKLERİNİ ÇARPITMAYIN”

Düzce Balkan Der Başkanı Alim Ozan, Sakarya'nın Karasu ilçesindeki bir camide cuma namazı öncesinde verdiği vaazdaki ifadeleri nedeniyle müftü Şaban Soytekinoğlu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yayımladı. Ozan açıklamasında, birilerinin bu konu üzerinden popülist politika yaratmaya çalıştığını belirterek, “Bir Akçakoca Müftüsü Selanik göçmenlerine hakaret etti hikâyesi memleketi sardı.” cümlelerine yer verdi.

banner619
Akçakoca 25.05.2021, 23:15 26.05.2021, 15:00
3435

Karasu Kabakoz İsmail Sadi Camisi'nde cuma namazı öncesinde vaaz veren Akçakoca İlçe Müftüsü Soytekinoğlu'nun sarf ettiği sözlerin gerek sosyal medya platformlarında gerekse haber site ve kanallarında gündem olmuştu. Soytekinoğlu’nun cuma namazı öncesinde vermiş olduğu vaazı farklı yönlere çekmeye çalışanlara Düzce Balkan Der Başkanı Alim Ozan sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımlayarak cevap verdi.

“Ucuz siyaset yapmam”

Başkan Ozan yaptığı yazılı açıklamada, birilerinin bu konu üzerinden popülist politika ve gündem yaratmaya çalıştığını belirterek, “Bir Akçakoca Müftüsü Selanik göçmenlerine hakaret etti hikâyesi memleketi sardı. Birçok sayfada bunu paylaştım yine paylaşıyorum. Oğuz Özyiğit konuyu gündeme çarpıtarak taşıyorsunuz. Benim muhalif yapımı bilirler. Ama aynı zamanda adil bir adamım. Ucuz siyaset yapmam.” ifadelerini kullandı.

“Yörük Türkmen taifesiyle uzaktan yakından alakaları yoktur”

Açıklamasında gündem olan videoyu izlediğini ve gaza gelinmesine gerek olunmadığını belirten  Başkan Ozan, “Bu konuyu gereksiz gündeme getiren gazetecilere soruyorum derdiniz ne kimi gaza getirmeye çalışıyorsunuz. Adam diyor ki mübadelede /Türkiye’den gönderilen Rumlarla yer değiştirip getirilen Osmanlı tebaasından Türk olarak bilinen ama asılları Yahudi olan, iyi Türkçe konuşan iyi eğitimli donanımlı muhacirlerin, bu özellikleri nedeniyle Türkiye’nin yönetim kadrolarında eğitimde, ekonomide, siyasette, hızla yükselip söz sahibi olduklarını anlatıyor. (Tabii bozuk bir tarih bilgi ve üslubuyla). Bu adamların Anadolu’dan Fatih devrinde ve Sultan Murat Hüdavendigar zamanında... Balkanlara gönderilen Yörük Türkmen taifesiyle uzaktan yakından alakaları yoktur.” cümlelerine yer verdi.

Düzce Balkan Der Başkanı Alim Ozan, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bu bir ilk de değildir. Endülüs’ten kıyıma uğrama tehlikesi geçiren Yahudileri alıp İstanbul’a getiren, hatta saraya alıp en yüksek makamlara getiren de Osmanlı’dır.

Yani Yahudiler Israil devletini kurdukları 1945’den önce ve hatta sonrasında Türkiye’nin en büyük gerçeğidir. Ve yine birilerinin zoruna gitmesin ki bir Türk olarak benim zoruma gitmiyor, bu ülkenin kuruluşunda emek ve hizmetleri vardır (Hasan Tahsin -Osman Nevres Yahudi’dir.)”

“Hamaset tarihçiliği ve milliyetçiliği yapanlar bunu kabullenemez.”

“Müftü bunların Türkiye’deki etkin durumlarına işaret etmiş. Âmâ bilgisizlikten mi bilinmez sapla samanı karıştırmıştır.”

Gazetecilerde gündem yaratıp. Popüler olma derdine düşmüş. Durum budur. Gazze’yi anlatırken milleti gaza getirmiştir. Konunun bizimle Balkan Türkleri ve camiasıyla alakası yoktur.”

banner844
Yorumlar (14)
Düzceli 4 ay önce
O başkanlıktan derhal istifa et sende müftü gibi örümcek beyinlerin anlama özürlüsün
001 4 ay önce
Hıyanet işleri denen kurum derhal kapatılmalı bünyesinde bulundurduğu tamamı vatan ve millet haini kadrosu derhal vatana ihanetten yargılanmalıdır.
Ahmet 4 ay önce
Hepiniz allahutealanin islamin yuzkarasisiniz islam din kullaniliyor yazijlar olsun boyke dunyaya yarappi kopart kiyameti artik herkez koktuk pesinde hersey yalan bosversenize
Ersin 4 ay önce
Alim bey sapla samanı karıştıran tarihi bilgisi zayıf olan adamı elestirmeyelimmi...
can 4 ay önce
TAMAMEN İNSANLARLA ALAY EDİYORLAE GELDİKLERİ GÜNDEN BERİ SÖZDE HUTBELERİ TAMAMEN SİYASİ VE AYRIŞTIRMA ÜZERİNE KURGULANMIŞ SÖYLENLER.
murteza yılmaz 4 ay önce
bir de din adamı olacak. internet'e girsen koç ailesinin selanik'ten gelme değil, hacı bayram velinin torunları olduğunu ve ankara'lı bulacaksın ama yok işte. iftira atmak daha kolay. hani kul hakkı?
CAN 4 ay önce
Hoca ne konusdugunu iyi bilmesi lazim bÖYLE HOCA LAZIM DEYIL INSANLARI AYRISDIRAN
Balkanlar 4 ay önce
Tamamen iktidara yaranmak mesnetsiz bilgisiz alakasız bir konuşma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın