banner851

banner955

PAZVANT, AKÇAKOCA’NIN TEŞVİK LİSTESİNDE YER ALMAMASINA İSYAN ETTİ

“Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar” değiştirildi. 53 ilde bir alt bölgedeki teşviklerden yararlanacak ilçeler tek tek belirlendi. Düzce’den 5 ilçenin bulunduğu listede Akçakoca ve Gümüşova yer almadı. Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant kararla ilgili “Her zamanki gibi Akçakoca üvey evlat” dedi.

Akçakoca 24.08.2020, 17:52
1284
PAZVANT, AKÇAKOCA’NIN TEŞVİK LİSTESİNDE YER ALMAMASINA İSYAN ETTİ

Resmi Gazete'nin 21 Ağustos günlü sayısında yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar”da değişiklik yapan Cumhurbaşkanı Kararıyla, kendi bölgesindeki teşviklerin bir alt bölgesindeki teşviklerden yararlanacak ilçeler belli oldu. İlçelerin temel seçim kriteri, bulundukları ilin gelişmişlik düzeyinin altında bulunmaları olduğu öğrenildi. 

Teşvikten yaralanacak ilçeler listesinde Düzce’den de Çilimli, Kaynaşlı, Cumayeri, Gölyaka ve Yığılca yer alırken Akçakoca ve Gümüşova yer almadı.  Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Nazım Pazvant, Akçakoca’nın yıllardır teşvik listelerinde yer almamasına isyan etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Pazvant, “Bizim kaderimiz hep aynı hiç değişmeyecek de böyle giderse. Bütün ilçeler Akçakoca’dan 1 sınıf yukarıdan teşvik alacaklar. Akçakoca her zaman ki gibi üvey evlat. Yok mu bu kimsesiz ilçenin hakkını siyasi olarak savunacak bir babayiğit?” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli vatandaş 2 yıl önce
Yaz mevsimindeyiz herkez denize gidp eğleniyor fakat akçakocada mangal yapmak yasaklanmış belirli bölgelerde yapılmakta onlardan biri 15 temmuz şehitler adını verdikleri park mangal için bile ücret talep ediliyor girişinde herhangi bir fiyat yzmazkn
Şimdiye kadar nerdeydiniz 2 yıl önce
2012 den beri Düzce 4. Bölge bütün ilçeleri ile yeni yol ile birlikte 3. Bölge olacak. 8 yıldır 4. Bölge teşviklerinden yararlanırken ne yaptınız? Ne kadar yatırım çektiniz? Gelen yatırımcıyı nasıl karşıladınız? Şimdi bir alt bölgeye düştük diye konuşuyorsunuz? Zamanında koşturacaksınız.
22
açık