banner851

banner614

SERGİ 5 EYLÜL’DE AÇILIYOR

banner619

Farklı renk ve desenlerdeki kumaş parçalarının bir araya getirilerek yapılan el sanatı ‘kırkyama’nın örnekleri 5-6-7 Eylül tarihlerinde “Kırkyama’nı Al Gel” sergisinde vatandaşların beğenisine sunuluyor.

banner846
Akçakoca 04.09.2019, 10:19 04.09.2019, 10:24
864
SERGİ 5 EYLÜL’DE AÇILIYOR
banner844

Akçakoca Belediyesi’nin Akçakoca Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ettiği “Kırkyama’nı Al Gel” sergisinin açılışı yapılıyor.

Çok farklı renk ve desenlerdeki kumaş parçalarının bir araya getirilmesiyle yapılan el sanatı ‘kırkyama’nın örnekleri,  Akçakoca’da sergilenecek.
 
Ankara, İstanbul, Çanakkale, İzmir, Bursa, Düzce, Akçay, Orhangazi, Değirmendere ve Söke’den kırkyama öğretmenlerinin bir araya geleceği sergi, coğrafyamızın kültürel zenginliğini gün yüzüne çıkaran motifleri ve el işi ürünleri beğeniye sunacak.5 Eylül Perşembe günü Özkök Kültür Evi’nde açılışı yapılacak olan sergi, 3 gün boyunca vatandaşlara kapılarını açık tutacak. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca Belediyesi ve Akçakoca Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Türkiye’nin dört bir yanından gelecek kırkyama öğretmenlerinin buluşacağı “Kırkyama’nı Al Gel” sergisinin açılışına herkesin davet etti. 

HABER: M.KADAŞ 

Yorumlar (0)