banner851

banner614

SEVDİKLERİNİZİN ANISINI AĞAÇLARDA YAŞATIN

banner619

Akçakoca Belediyesi tarafından ‘Daha Yeşil Bir Akçakoca İçin’ sloganıyla başlatılan yeşillendirme kampanyası hakkında konuşan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, tüm Akçakocalılar’ı kampanyaya destek olmaya davet etti.

banner846
Akçakoca 06.07.2021, 15:42 06.07.2021, 17:52
522
banner844

2 yıl sonra yine temmuz ayında sel afetini yaşayan Akçakoca’nın daha yeşil bir kent merkezine kavuşması için harekete geçen Akçakoca Belediyesi, örnek bir kampanya başlattı. Öncülüğünü Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın yaptığı siyasiler, iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği ‘Daha Yeşil Bir Akçakoca İçin’ sloganı taşıyan kampanyadan elde edilecek gelirle ilçenin ana arterleri olan Kale yolu başta olmak üzere ilçenin farklı noktalarına yetişkin boy ağaçlar dikilecek. Tanesi 2 bin lira ile 3 bin 500 lira arasında değişen ağaçlardan satın alanların fotoğraf ve isimleri talep ederlerse ağacın künyesinde yer alacak.

‘Senin de bir ağacın olsun’

Akçakoca’da yaşayan herkese çağrıda bulunan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, hem kampanya hem de katılım koşulları ile ilgili olarak ilçe halkına şöyle seslendi:

”Sevgili Akçakocalı hemşehrilerim! Bildiğiniz üzere Akçakoca’mız Karadeniz’in İncisi bir kent. Mavisi, yeşili, denizi, doğası eşsiz bir benzeri olmayan memleket. Akçakoca’mızın daha yeşil olması için Akçakoca Belediyesi olarak şöyle bir düşüncemiz doğdu; ‘senin de bir ağacın olsun’ cümlesiyle her isteyen kişinin annesi – babası dedesi veya rahmetli olanlar adına bir kampanya başlattık. Belli bir bağış karşılığında… Akçakoca Belediyesi’ne yapılan bağış karşılığında mimarlarımız tarafından bilinen yerlere ağaçlar dikilecek ve üzerinde isteyenlerin resmi monte edilecek. Ömür boyu Akçakoca Belediyesi de bakımını üstlenecek. Dolayısıyla hem kendimiz için hem gelen insanlar için hem de gelecek kuşaklar için doğası daha çok güzel bir Akçakoca’yı hedefledik. Oksijeni bol olan bir memlekette insanoğlunun daha ferah bir şekilde yaşayacağını bilmeyenimiz yok. Onun için bütün sevgili Akçakocalılar, dışarıda yaşayan Akçakocalılar ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan bu kampanyaya katılanları canı gönülden, yürekten selamlıyorum. Hepimiz daha yeşil bir Akçakoca olsun diye uğraşıyoruz. Bu kampanyaya sizleri bekliyorum.”

Siyasilerden tam destek

Kampanyaya destek veren ilk isimlerden biri de AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu oldu. Sarıoğlu, kampanyayı çok anlamlı bulduğunu ifade ederken, kendisi de çok sayıda ağaç alarak bu kampanyada yer alacağını söyledi.

Kampanyayı başlatan Başkan Yanmaz’a teşekkür eden Sarıoğlu, çok güzel ve ince bir düşünce olduğunu söylediği kampanyayla ilgili olarak “Ağaç sayısı vermeyeyim ama başkan bey zaten benim için bir sayı uygun görmüştür, o da bizim kabulümüzdür.” dedi.

Akçakocaspor Kulübü Başkanı Hakan Solak ile AK Parti’nin önceki dönem İlçe Başkanı Dergah Akça da kampanyayı çok olumlu gördüklerini ve kendileri de bu kampanyaya çok sayıda ağaç satın alıp diktirerek destek olacaklarını söyledi.

Yorumlar (2)
Mahalle. 4 hafta önce
Siz ilkonce turkuaz otelin etrafini nasil kapattigina bakin..kanun manun hak getire..
Akçakocalı 4 hafta önce
Başkanın fikirleri güzel ancak kaldırım üzerinde bulunan ağaçların dalları elektrik tellerine uzandı hacı Yusuflar İstanbul caddesi bakıma muhtaç kaldırimda yürümek dallardan zor orman olmadan bakım yapın çünkü kökleri filizlenmis bakımsızlıktan