banner851

banner614

TEDBİR ALMAK İÇİN CANLAR MI GİTSİN?

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ile Ekşioğlu İnşaat ortaklığında yapılan ve herhangi bir önlemin alınmadığı inşaat çevresinde çökmeler meydana geldi. Çökmelerin yaşandığı bölgedeki bina sakinleri duruma tepki gösterdi.

banner846
Akçakoca 18.04.2021, 17:57 19.04.2021, 17:19
3876
TEDBİR ALMAK İÇİN CANLAR MI GİTSİN?
banner844

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Ekşioğlu İnşaat tarafından Osmaniye Mahallesinde bina yapmak için temel atma çalışmaları başlatıldı. Ancak, binalarla arasına istinat duvarı yapılmaması nedeniyle toprak kayması yaşanıyor. Toprak kaymasının binalarının dibine kadar geldiğini gören bina sakinleri ise konuyu belediye yetkililerine bildirmelerine rağmen, herhangi bir tedbir alınmadığını ileri sürüyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın imar kıyağı yaptığı kendi arazisinde meydana gelen çökmeler nedeniyle, çalışmaların yapıldığı inşaat alanının yanında bulunan binalarda çökme riski bulunuyor. İnşa edilecek olan binanın 8 katlı yapılacağı bilgisine ulaşılırken, çevrede bulunan bina sakinleri, duruma tepki gösterdi.

Binalarının 2 metre yakınına kadar toprak kayması yaşayan vatandaşlar, evlerinde her an göçük korkusu yaşadıkları için huzursuz olduklarını dile getirirken, kayan toprak yüzünden araçlarını binanın kapalı garajına koyamadıklarını belirtiyorlar.

Binalarının tıpkı geçtiğimiz haftalarda Ankara’da yaşayan hadiseye benzer biçimde kaymasından ve göçmesinden duydukları korkuyu dile getiren bina sakinleri, yaklaşık bir ay önce belediyeye müracaat ederek sorunu anlattıklarını ve istinat duvarı yapılması talebini ilettiklerini aktardılar.

38 dairelik binada oturan sakinlerden Tamer Baykaya, kendilerininkine benzer korkuları komşu binalarda oturan vatandaşların da yaşadığını, söz konusu inşaat firmasının istinat duvarını onların binalarının önüne de yapmadığını ifade ederken, yağan yağmurlarla birlikte temele komşu olan birkaç binanın sakinlerinde de huzurun yerini korku ve endişenin aldığını söyledi.

Belediyeye müracaat ettiklerini ve kaygılarını ifade ettiklerini belirten bina sakini Necla Akça Kayıkçı ise, belediye yetkililerinin söz konusu inşaat firmasına uyarı yapacaklarını söylemelerine rağmen, bir aydır hiç bir adımın atılmadığını ifade etti. Bina balkonuna çıkarak endişelerini dile getiren bazı vatandaşlar da önlerindeki araziye bina yapacak olan Ekşioğlu firmasının hiç bir tabela asmadan çalışmalara başladığını, henüz temeli bile atılmamış arazi üzerinde yapacağı konutların görselleri ile internet satış siteleri üzerinden satmaya başladığını söylediler. Bazı sakinler, kendi oturdukları bina da dahil olmak üzere bölgede bina kat sayısının maksimum 5 kat olmasına rağmen Ekşioğlu firmasının satış ilanı verdiği sitelerde bina kat sayısının 8 kat olarak yazıldığını belirterek belediyenin bu konuda da bir denetim yapması gerektiğini söylediler.

Toprak kaymasının binalarının dibine kadar gelmesinden duyulan korkuyu dile getiren vatandaşlar, önümüzdeki bir hafta boyunca havaların yağmurlu geçecek olması nedeniyle kaygılarının daha da arttığını ifade edip yetkililerin bu konuda derhal bir çözüm üretmesini bekliyor.

Yorumlar (6)
Barış 3 ay önce
Böyle sorumsuzluk olmaz illaki birilerinin canı mı yansın
BAŞKANA 3 ay önce
BİNA YAMULMUŞ ZATEN..SEN SAHİLE BİLMEM NE KAFETERYASI İÇİN İZİN VERECEĞİNE BURALARA BAK BAŞKAN..
Bestami 3 ay önce
Yıldızlarda kayar durmaz yerinde
Düzceli 3 ay önce
ne zaman esentepedeki eski abant kahvecisi yeni adıyla akçakoca kahvecisine gitsem Başkan orda geniş geniş ahalisiyle birlikte oturuyor. Belediyeden çok orda zaman geçiriyor. Ye iç yat mis gibi.
ESNAF 3 ay önce
O BİNALAR KAYAR
Şampiyon 3 ay önce
Bu Okan yanmaz beyefendi yi son zamanlarda iyi bir icraat la gündeme geldiğini görmedik ve duymadık ...... Düzce’ mizin nadide ilçesi olan Akçakoca nın kötü yönetilmesini bir Düzceli vatandaş olarak kayıtsız kalamıyor ve üzülüyorum