banner614

VİCDANLARININ SESİNİ DİNLEDİLER: CAMİİ SATIŞINA ‘RET’ ÇIKTI

banner619

Mülkiyeti Akçakoca Belediyesi’ne ait olan Merkez Camii’nin yüklü borçlar nedeniyle kamuya devri ile ilgili Başkan Okan Yanmaz’ın hamlesi karşılıksız kaldı. Kamuoyunun sesini dinleyen meclisin çoğunluğu talep için ret oyu kullandı. Böylelikle belediye başkanlığı makamının talebi kabul görmedi.

Akçakoca 24.11.2020, 13:22 24.11.2020, 13:24
2337
VİCDANLARININ SESİNİ DİNLEDİLER: CAMİİ SATIŞINA ‘RET’ ÇIKTI
banner785

Akçakoca Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısı bu sabah gerçekleştirildi. Toplantının gündem maddelerinden olan Merkez Camii ve altındaki bölümlerin borca karşılık kamu kurumlarına devri ile ilgili oylamada meclis üyeleri ret kararı aldı. Ekonomik darboğazdaki belediyenin yüklü vergi ve SGK borçları nedeniyle cami altındaki işyerlerini devlete satmak isteyen MHP’li Okan Yanmaz yönetimi hüsrana uğradı.

Kararın ret yönünde çıkmasında etkili olan MHP’li Meclis Üyesi Mesut İnceoğlu’nun oturuma katılamaması dikkat çekti. İnceoğlu’nun yer almadığı oturumda satışlara hayır yönünde oylar daha fazla çıktı.

Gündem maddelerinden bir diğeri olan Ayazlı’daki satılan arazinin imar planında yapılan değişiklik oylamasında da hayır yönünde oylar baskın çıktı.

Oylama sonunda hem merkez camii altındaki dükkanların satışı hem de Ayazlı’daki arazinin imar hakkına erişmesi reddedilmiş oldu.

Yorumlar (6)
MUHİTTİN 2 ay önce
Milletin bağışları ile yapılan ve yapımı yıllar süren cami nasıl oluyor da Belediyenin oluyor? Nasıl bir protokolle bu hale gelmişse süreç güzel bir şekilde yönetilip müftülüğe devri sağlanmalı.
AKALIN 2 ay önce
yuh bee utanmaz arlanmaz her şey bitti sıra camiye mi geldi bukada olmaz demek istediklerime dilim varmıyor ama siz anlayın ...
Aksakallı 2 ay önce
Belediye başkanları siyasetten olmamalı şirin gözükmek için paraları savuruyorlar sonrada belediyeler borcun içinde boğuluyor hem istikrarda olmuyor
hayrola başkan? 2 ay önce
Akçakoca MHP teşkilatı CHP ye özeniyor herhalde. Borç batağındayken işe yaramaz heykeller diktiriyor, Cami satmaya kalkıyor. Bahçeli bunları görmüyor mu?
CAN 2 ay önce
SAYIN BASKAN TUVALETLERDEN NEDEN PARA ALIYONUZ KAMU YARARINA HALKIMIZIN YARARINA HIZMET BÖYLE OLMAZ BASKAN BEN AVRUPADA GÖRMEDIM BÖYLE SEY
ADİGE 2 ay önce
BUNUN YAPTIĞINI ERMENİLER BİLE YAPMAZ. HİÇMİ ALLAH KORKUN YOK BE ADAM CAMİ SATILIRMI YA?