Düzce turizmine yeni bir soluk getirmek isteyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün turizme yönelik çalışmalarından biri olan konaklamalı tesislerde sona gelindi. İçişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda işletme hakkı Düzce Belediyesi’ne devralınan ve restorasyon çalışmaları bitirilen Akçakocabey Konakları’nda tüm hazırlıklar tamamlandı.

VALİ ASLAN: “DÜZCE’DE HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLADIK” VALİ ASLAN: “DÜZCE’DE HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLADIK”

Whatsapp Image 2024 04 08 At 10.20.28

Akçakoca’nın karakteristik mimariye sahip tarihi noktası Yukarı Mahalle’de bin 236 metrekare arsa içinde yer alan iki tarihi konak Ramazan Bayramı’nın birinci gününden itibaren müşterilerini ağırlayacak. Otel konforunda hizmet verecek olan 18 yatak kapasiteli konaklama tesisinde, butik restoran ve kır bahçesi de bulunuyor.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 10.20.30 (1)

VE OTEL’DE RESTORASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akçakoca Kalkın Köyü sınırları içinde, denize sıfır konumda bulunan Ve Otel’deki restorasyon çalışmaları ise hızla sürüyor. 2 bin 468 metrekare alan üzerinde bulunan 52 oda kapasiteli otelin tadilat çalışmalarının yakın zamanda tamamlanarak, hizmete hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 10.20.27

Akçakoca’da turizmin gelişmesine katkı sunacak olan Düzce Beltur, kaliteli hizmetleri ile Akçakoca’daki tesisleri tatilcilerin gözde mekanı haline getirmeyi hedefliyor.