Bakımsız tuvaletleri, toplanmayan çöpleri, cankurtaran eksikliğinin de yaşandığı plajda lağım sularının denize dökülmesi, denize giren vatandaşların sağlığını tehlikeye atıyor. Bölgede bulunan vatandaşlar, belediyeye defalarca talepte bulunmalarına rağmen bir geri dönüş alamadıklarını ifade etti.

IMG_3565

Düzce Valisi başta olmak üzere Milletvekilleri ve şehrin yönetim kadrosu Düzce’nin turizm değerlerini aktif hale getirmek için canla başla çalışırken, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca’nın adını lekelemek için adeta canla başla çalışıyor.

IMG_3566

ON BİNLERCE TURİSTİ AĞIRLAYAN PLAJIN SON HALİ İÇLER ACISI

4 mavi bayraklı plajı bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle 1’e düşen Akçakoca’nın, on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan en prestijli planlarından olan Ak evler sitesi plajının son hali içler acısı.

IMG_3568

Bakımsız tuvaletleri girilemeyecek duruma gelen plajda, cankurtaran da bulunmuyor. Akçakoca Belediyesi sorumluluğundaki bu bölge, mavi bayraklı plaj konumundayken belediyenin sorumsuzluk ve bakımsızlığı nedeniyle “mavi bayraklı plaj” vasfı iptal edildi.

Ekran Alıntısı-36

Çöplerin de uzun süredir toplanmadığı ve etrafına doluşan haşeratlarla salgın hastalıklara davetiyle çıkaran plajda, büyük bir skandala imza atıldı.

Kanalizasyon hattında meydana gelen arıza nedeniyle, lağım suları vatandaşların denize girdiği plajdan direkt olarak denize dökülüyor.

Konuyla ilgili olarak Belediyeye defalarca başvuruda bulunduklarını ifade eden bölge sakinleri hiçbir şekilde yardımcı olunmadığını ifade etti.

2-102

BİR YANDA GEZİCİLER KONSER VERİYOR, BİR YANDA TURİZM KATLEDİLİYOR

Turizmin kalbi olan Akçakoca’nın en can alıcı plajlarının belediye eliyle yok olmaya mahkûm edildiği şu günlerde vatandaşlar, Gezi destekçisi sanatçılara yüzbinlerce lira ödenerek konser yaptırılmasına da tepki gösterdi.

IMG_3570

Vatandaşlar, “yıl boyu dönüşümlü olarak milyona ulaşan sayıda turist ağırlayan bu plajlar yok olursa, belediye hangi parayla festival düzenleyebilecek?” diyerek Akçakoca’da belediye eliyle turizm yok edildiğini öne sürdü.

BAŞKAN YANMAZ’DAN ALEYHİNDE KONUŞANLARA MOBİNG VE TEHDİT

Öte yandan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın kendi aleyhinde konuşanlara yönelik hem makamını kullanarak hem de bağlantılarını kullanarak ciddi yaptırımlar uyguladığını, tehdit ve şiddete başvurduğunu ifade eden vatandaşlar bu gerekçeyle mikrofona konuşmak istemezken, göreve geldiği günden bu yana Başkan Yanmaz’ın Akçakoca’ya zarar verdiğini ifade etti.

IMG_3567

Mikrofona konuşmayı kabul eden bir vatandaş ise şunları söyledi:

“Ben yıllardır burada denize giriyorum, ilk defa böyle bir şey oluyor. Sızıntı var sanırım. Sızıntıdan dolayı denize lağımlar akıyor, sinekler toplanıyor, insanlar rahatsız oluyor. Yukarıda tuvaletler var halkımızın kullandığı, tuvaletler taşıyor. Bir de cankurtaran sıkıntısı var burada, yurtiçi ve yurtdışından insanlar geliyor buraya. Bu lağımdan dolayı insanlar çok şikâyet ediyor.

Sayın başkanımız Okan Bey’e sesleniyorum. Eğer bunu tamir ederlerse biz halk olarak çok sevineceğiz.”

BAŞKAN DEMİRCAN ZİYARET ETTİ BAŞKAN DEMİRCAN ZİYARET ETTİ

“Çocuklarımız mikrop kaptı”

Denize akan lağımdan dolayı çocuklarının mikrop kapıp hastanelik olduğunu ifade eden bir başkla vatandaş ise: “Vallahi söyleyecek çok bir şey yok her şey ortada. Geçen gün başımıza bir olay geldi, çocuklar denize girip yüzüp çıktıklarında hastaneye kaldırdık. Denizden mikrop bulaşmış çocuklara, onunla ilgili tedavi yaptılar çocuklara. Görünen köy kılavuz istemez. Belediyeden buranın düzeltilmesini talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

IMG_3570

Başkan Yanmaz’ın Gezi destekçilerine yüzbinlerce lira aktardığı şu günlerde, yok olmaya yüz tutan Akçakoca Turizmine ilişkin bundan sonraki süreçte ne yapacağı ciddi bir merak konusu.

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Zeki Aşıkoğlu