Akçakoca Devlet Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı tarafından Odyometre/İşitme Testi Cihazı tahsis edildi.

İşitme kayıplarının ölçümünde kullanılan ve yakın zamanda kurulumu gerçekleştirilen Odyometre/İşitme Testi Cihazı, Akçakoca Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı.

Yılmaz: Artık şehir merkezine gitmeye gerek kalmayacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, şunları kaydetti: “İlimize sağlık alanında yapmış olduğumuz yatırımlara yeni bir hizmeti daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kişilerin işitme kaybının durumunu ve derecesini saptayan cihaz olarak bilinen Odyometre/İşitme Testi cihazının Akçakoca İlçe Devlet Hastanemizde hizmet vermeye başlaması ile birlikte vatandaşlarımız işitme kaybı ölçümlerini artık şehir merkezine gitmeden ilçemizde rahatlıkla yaptırabilecek.”

‘İşitme fonksiyonları değerlendirilecek’

3-11 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARA YAPILIYOR 3-11 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARA YAPILIYOR

Hizmet sunumu kalitesini arttırmak amacıyla tahsisi gerçekleştirilen Odyometre Cihazı ile birlikte hastaların işitme ölçümlerinin yapılacağını aktaran İl Müdürü Yılmaz, “İşitme fonksiyonlarının değerlendirilmesi, hastaların işitme kaybının tipi, derecesi, işitme kayıplarının giderilmesi, işitme cihazı kullanımı veya işitme raporu gerektiren durumlarda tanı ve tedavi için gerekli veriler sağlanabilecek ve tedavi yönetimi şekillendirilecek. Söz konusu cihazın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.