Nene Hatun Kız Meslek Lisesi öğrencisi Berrak Dilay Top, Okul Sporları gençler müsabakalarında rakiplerini eze eze final maçına kadar yükseldi.
Final maçı öncesi geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sağlık görevlilerinin maça çıkmasına izin verilmeyen gurur kaynağımız sporcumuz Berrak, son maçını oynayamadan Türkiye ikincisi olarak şampiyonadan ayrıldı.

GÜREŞ 1
Bileğini kimsenin bükemediği Akçakocalı Berrak’ın bu skorla Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceği öğrenilirken, disiplinli çalışmalarıyla göz dolduran genç sporcumuzun Avrupa şampiyonu olmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.
Nene Hatun Kız Meslek Lisesi öğrencisi olan Berrak Dilay Top’un beden eğitimi öğretmeni Nuray Hasdemir, şampiyonayla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
‘Okulumuz öğrencisi Berrak Dilay Top, Okul Sporları Genç Türkiye Şampiyonasında finale kalmıştır. Bir önceki maçta sakatlık yaşadığı, birici ve ikincinin belirlendiği son maçta kolu sargılı olduğundan sağlık görevlisi maça çıkmasına izin vermemiştir. Birinciliğini garanti gördüğümüz sporcumuz bu sebeple Türkiye ikincisi olmuştur.’