Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline geldi.

Akçakoca’nın artan nüfusuyla birlikte, sağlık ve emniyet alanında vatandaşların yeterli hizmeti alamadığını dile getiren tecrübeli gazeteci Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu 'Yorumluyorum' programında bu konuyu masaya yatırdı.

akçakoca kuşbakışı

Akçakoca’nın yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığına dikkat çeken Ünsal, Düzce İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren ve Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a çağrıda bulunarak, emniyet ve sağlık alanında destek vermelerini talep etti.

 IMG_5608

ÜNSAL’DAN AKÇAKOCA İÇİN ÇAĞRI

Ünsal şu ifadeleri kullandı:

DSİ ARTIK SORUNSUZ ÇALIŞIYOR DSİ ARTIK SORUNSUZ ÇALIŞIYOR

“Hafta sonu Akçakoca’da Optimal firmasının sahibi Burhan Özdemir’in sponsorluğunda Akçakoca Belediyesi bir festival düzenliyor. Güzel bir organizasyon! Festivalde de insanlar stresini atar. Her gün eleştirdiğimiz Okan Yanmaz’ı burada tebrik ediyorum, güzel bir organizasyon yapmış. Hepimiz hafta sonu Akçakoca’ya kaçıyoruz. Gerek emniyet ve asayiş noktasında gerek hastane noktasında, hastanede tek bir tane acil doktoru var, nüfus 4-5 katına çıkıyor, festivalde bu hafta içinde daha çok çıkacak…

Sayın Vali’m başta olmak üzere, Sağlık İl Müdürü Sayın Yasin Yılmaz’a ve Sayın Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum: Asayiş ve can güvenliğinde Akçakoca’ya gerek sağlık gerek polis gerek savcı gerek doktor ve hemşire noktasında lütfen katkı sağlayın, orada çok kötü bir hâl var. Sonra ‘Niye haber yapıyorsunuz?’ diyorsunuz. Baştan söylüyorum, orada sıkıntı var!

img_1999

 Acilde insanlar derdine derman ararken burada doktor azlığı var. Özellikle de festival döneminde ve bu hafta yoğunluğunda, Temmuz sonuna kadar buranın çözüme kavuşturulması lazım.”

YASİN_YILMAZ-removebg-preview

SAĞLIK MÜDÜRÜ YILMAZ DÜĞMEYE BASTI

Ünsal’ın bu çağrısı üzerine Düzce İl Sağlık müdürü Dr. Yasin Yılmaz harekete geçerek görevlendirmeleri yaptı. Pazartesi akşamı yayınlanan programın ardından harekete geçen Yılmaz, Pazartesi akşamından itibaren Akçakoca’ya 4 doktor ve 1 112 personeli görevlendirdi.

Haber – Ahmet Çelik