Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’ye Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü kurulması ve sanatsal hareketliliğin artırılması için bir süredir yürüttüğü çalışmalar Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokolün imzalanması ile sonuca ulaştı. Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Aktürk, Özlü’ye Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın selamını ileterek yapılan çalışmalardan bahsetti. Özlü’yse kültürel ve sanatsal anlamda ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında iş birliği sahne ve bina kullanım protokolü imzalandı.
 

AKTÜRK, ÖZLÜ’YE KARADAĞLI’NIN SELAMINI İLETTİ


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, makamında bir araya geldiği Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Aktürk ile ilk olarak kültürel ve sanatsal çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Aktürk, Başkan Özlü’ye Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne yeni atanan Tamer Karadağlı’nın selamını ileterek, Düzce nezdinde kurulacak olan Düzce Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü çatısı altında sanatçı ve teknik personel alımına yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Başkan Özlü ise Genel Müdür Yardımcısı Aktürk’e teşekkürlerini ileterek, Düzce Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal manada ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

PROF.DR. EROL GÜNGÖR KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SAHNELENECEK


Taraflar, daha sonra Türkiye’de kültürel ve sanatsal hareketliliği artırmak ve üretilen sanatsal eserlerin daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlamak amacıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün oyunlarının Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi ev sahipliğinde sahnelenmesi aynı zamanda söz konusu binada Düzce Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne ait idari büro, depo ve tiyatro sahnesinin tahsis ve kullanımına sunulmasına yönelik protokole imza attı.