Görsel Sosyal12313131 Fs DffsfsfsfsKurban Bayramına sayılı günler kala, Öncü Haber ekibi, hayvan pazarındaki hareketliliği yerinde görüntüledi. Celeplerin getirdiği büyük ve küçük baş hayvanlar, kurban kesecek vatandaşların yoğun ilgisini çekerken, hayvan pazarındaki kurbanlık fiyatlarında ise ilk güne oranla büyük düşüşlerin yaşandığı görüldü.

Hayvan pazarında bazı celepler kurbanlık danalarını çeyrek ve tam altın kampanyası ile satarken, objektiflere ise renkli görüntüler takıldı.

G Ö R S E L A S D A D A123432134 R F D S A D

“BİR GÜVEN KAYNAĞI OLACAK” “BİR GÜVEN KAYNAĞI OLACAK”

Sıkı pazarlıkların yaşandığı hayvan pazarında, değim yerindeyse alanda – satanda memnun kalırken, bazı besiciler artan maliyetlerden yakındı.

“Bıçak parasına kurbanlık aldım”

Kurbanlık hayvan satın alan bir vatandaş Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, hayvanı bıçak parasına aldığını belirterek,  “Bu kurbanlıkların ikisini 215 bine aldım. Fiyatlar çok güzel maşallah, bıçak parasından aşağı dana aldık. Dana çok pahalıydı, şimdi düştü aşağılara. Nasıl olduğunu bilmiyorum, ithal geldiği için oldu bu şekilde. Adam satılsın diye çeyrek altın takmış danaya, satılmıyor mal” dedi.

G Ö R S E L S O S Y A L A S D A D A D1312313

“Artan maliyetler belimizi büküyor”

Artan maliyetlerin besicilerin belini büktüğünü anlatan bir celep ise, “50 bin TL en az yem ve samana gidiyor. Zararına verdik. Artık verdik zararına arkadaşa, hayrını görsün” diye konuştu.

Öte yandan besiciler arife günü ve bayramın birinci günü kurbanlık hayvan fiyatlarının daha da düşmesini beklediklerini söylediler.

HABER: Savaş ARI

Editör: OĞUZHAN BAL