Sezona kötü bir başlangıç yaparak 3. Lige düşmesi kesinleşen Düzce Cam Düzcespor ile ilgili ortaya atılan spekülasyonlara cevap vermek amacıyla Kulübün Kayyum Başkanı Caner Okan Kaltu, bugün kameralar karşısına geçerek düzenlediği basın toplantısında iddialara yanıt verdi. Önümüzdeki sezona daha dinamik bir kadroyla gidileceğini anlatan Kaltu, kulübün borçlarının ise önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağı bilgisini verdi.

3-241

BAKAN YUMAKLI’DAN KURBAN KESECEKLERE UYARI… BAKAN YUMAKLI’DAN KURBAN KESECEKLERE UYARI…

Kulübün, kayyumla yönetildiğini bu nedenle tüm borçların devlet garantisi altında olduğunu kaydeden Kaltu, “Bizim eski futbolcularımıza olan borçlarımız var. Bu borçları da düzenli periyotlarla ödeyeceğiz. İlk yarının son maçında biliyorsunuz 5- 2 yenildiğimiz İskenderunspor maçının hemen ardından, futbolcularımız alacaklarını alamadıkları gerekçesi ile formalarını çıkartarak orta sahaya bırakmışlardı. Bu ketimiz için çok onur kırıcı bir olaydı, bu nedenle bu futbolcularla yola devam edemezdik. Biz bu futbolcuların hepsini gönderip, kısa süre içerisinde 13 futbolcu ile anlaşarak yeni bir takım kurduk. Bu takımla da ikinci yarıya başladık” diye konuştu.

2-323

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün özellikle kulübün altyapısına çok büyük önem verdiğini dile getiren Kaltu, “Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü, bu kentin takımında Düzce’nin çocuklarının oynaması için büyük önem veriyor. Bu nedenle Tesislerimizin hemen yanına, altyapı tesisleri oluşturacağız. Böylelikle Düzcespor’da, Düzce’nin çocukları okuyacak. Özellikle altyapıda oynayacak çocuklarımız için ülke genelinde bir tarama yapacağız. Bu taramalarda başarılı olanları takıma kazandıracağız ve okullarını burada okumaları için her türlü desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

1-3143 lige düşmesi kesinleşen Düzce Cam Düzcespor’un önümüzdeki sezonda yeniden şampiyon olarak 2 lige inandığını söyleyen Kaltu, “Önümüzdeki günlerde kongre olabilir ve kayyum yönetimi olarak takımı yeni yönetime devredebiliriz. Belediye Başkanımız  Sayın Faruk Özlü’de Düzce’nin gözbebeği olan takımımıza büyük bir önem veriyor. Seçim döneminde Düzcespor’un siyasete alet edilmesi de başarısızlığa neden oldu. Ben takımımızın önümüzdeki sezonda şampiyon olarak yeniden 2 lige yükseleceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Zeki AŞIKOĞLU