Hollanda ve İspanya ortaklı “Connect Life with Sports” (Hayata Sporla Bağlan) adlı Erasmus+ projesi Düzce Üniversitesi’nde proje ortakları arasında yer almasıyla toplantı gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir başkanlığında Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Düzce Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörü ve Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Gedikli, Üniversitesi, Düzce Üniversitesi Proje Koordinatörü Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Görün, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Dr. Pelin Ustaoğlu Hoşver ve Arş. Gör. Öznur Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortakları, İzle Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörü ve projenin Hollanda ve İspanya temsilcileri ile Üniversite akademisyenleri katıldı.

338422486_132626929768413_5591106551074224670_n

Sağlık sorunu yaşayan otizmli çocukların, sporla eğiterek yaşama bağlanmalarını ve topluma kazandırılmasını amaçlayan proje, yurt dışı toplantıları ile devam edecek.

Yurt dışından araştırmacıları Düzce Üniversitesi’nde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, çalışmanın iyi bir proje olduğunu söyleyerek, başarı dileklerinde bulundu.