20 yıl önce başlamış olan ve bugünlere kadar süregelen Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin gelenekselleşmiş çocuklara yönelik etkinliği ‘Hayallerim Kâğıtta’ adlı çocuk şenliği gerçekleşti.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.36.00 (3)

Her yıl 23 Nisan haftası dolayısıyla gerçekleşmeye devam eden etkinliğe bu yıl da Düzce ilindeki anaokulu öğrencileri katılım sağladı. Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda minikler hayallerini kağıtlara dökerken Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, programın düzenlendiği alanda dans, pandomim gibi çeşitli gösteriler gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.35.58 (2)

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.35.56

Alanda, okul öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı kuklalar, atık malzemelerle hazırladıkları sanatsal ürünler sergilendi.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.35.59

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.36.00 (1)

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Zeynep Öztürk, emeği geçen herkese teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Bu fikir 20 yıl önce bizim okulumuzda geleneksel olarak tohumları atılmış Sayın Melek Özgüner hocamızın müdürlüğünde başlatılmış bir proje. Daha sonrasında yıllar geçtikçe öğretmenlerimizle idarecilerimiz buna sımsıkı sarılmışlar, bırakmamışlar. Çok da güzel bir etkinlik. Normalde 23 Nisan haftasına denk getirilecek şekilde yapıyoruz biz bu etkinliği. Bütün ilimizden anaokulu öğrencilerimiz geliyorlar, burada resimler çiziyorlar güzel vakit geçiriyorlar. Keyifli bir etkinlik oluyor onlar için. Hayal kuruyorlar, hayallerini kağıtlara yazıyorlar, biliyorsunuz hayaller geleceğin temelleridir. Biz de istiyoruz ki onları burada somutlaştırsınlar. Çocukların en güzel ifadesinin kâğıda resim çizerek ve oyun oynayarak olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla burada onlar için bir temel atmayı hedefliyoruz. Tabi burada şimdi şu anki etkinliğimizde Okul Müdürü’müzün, Müdür Yardımcımız Esma Gülmez hanımefendinin, Alan Şefimiz Bahriye Sezgin’in çok büyük katkıları var, onlar ilgilendiler. Onların emekleri çok büyük hepsine tek tek teşekkür ediyoruz.”

Program öncesi konuşma yapan minik öğrenci ise şunları söyledi:

“Hoş geldiniz sevgili arkadaşlarımız bugün hep beraberiz. ‘Hayallerim Kâğıtta’ çocuk şenliğimizi sizinle beraber kutlamak isteriz.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 12.36.02 (1)

Haber- Nisa Aydın

Kameraman- Ahmet Çelik