Her geçen gün Düzce’de sağlık alanındaki şikayetler artamaya devam ederken Düzceli vatandaşlar hastanelerdeki yetersiz cihazlar yüzünden mağduriyet yaşıyor. Bu kapsamda Öncü WhatsApp İhbar hattına gelen şikâyette; 75 yaşındaki yaşlı kadının evinin önünde düşmesi sonucu burnunun kırılmasıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi acil servine kaldırıldı. Fakat yaşlı kadına hemen müdahale edilmediği ve acil servisinde bulunan doktorunda gerekli müdahalede bulunmadığı iddia edildi.

YAŞLI  KADIN MAĞDUR

75 yaşındaki yaşlı kadının kızı haber merkezimize ulaşarak yaşadığı mağduriyeti şöyle anlattı:

“Annem yaşlı ve yüksek tansiyon hastası aynı zamanda da kalbine pil takılı. Evin önünde düşmesiyle burnu kırıldı. Ben o saatlerde işteydim. Hemen annemi acile götürmüşler. Bende hemen hastaneye gittim ama annemi orada öyle görünce şok oldum. 75 yaşındaki annemi saatlerce orada beklettiler. Ne bir ortopedi ne KBB geldi. Annemi orada kolu ve burnu kırık şekilde saatlerce beklettiler. Daha sonra acildeki doktor yarın KBB uzmanına ve Ortopedi doktoruna götürün dedi. Ertesi günü ortopediye göründü annem. KBB doktoru Saffet Kılıçarslan’a gittik. Neden şimdiye kadar gelmediniz buna ben bakamam yarın gelin dedi ve kaba bir tavır takında bize. Bende bunun üstüne Başhekim yardımcısının yanına gittim fakat o da benim yapabileceğim bir şey yok dedi. Ben doktordan ve başhekimden şikayetçiyim.

Biz Düzceliler olarak sağlıkta çok sıkıntı çekiyoruz. Düzce Üniversitesi’nde tomografi bozuk. Devlet hastanesinde de iyi bir yönetim yok. Doktorların bazılarını tenzih ediyorum bazıları ukala. Doktor demeye bin şahit lazım. Hasta yakınlarına sesini yükselterek konuşuyorlar. Bizler bunu hak etmiyoruz. Yetkililer buna neden bir çözüm bulmuyorlar anlamış değilim.”

HABER- NALAN TAYYAR