Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 57 ile yeni vali ataması yapıldı. Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Düzce’nin yeni Valisi Selçuk Aslan olurken, Düzce Valisi Cevdet Atay ise Şırnak Valisi olarak görevlendirildi.

Düzceli valiler Ersin Yazıcı ve İsmail Ustaoğlu’nun da görev yerleri değişti. Atandıkları illerdeki başarılı çalışmaları, hayata geçirdikleri projeler ve halkla olan yakın ilişkileri ile gönülleri fetheden hemşehrilerimiz, bir önceki görev yerleri gibi büyükşehirde yönetimin en tepesine geldi.

ANTALYA’NIN GELİŞİMİNDE ‘YAZICI’ İMZASI

2020’de Antalya Valisi olarak atanan ve 3 yıl boyunca her köyü her mahalleyi karış karış gezerek halkın sıkıntı ve taleplerine kulak veren Düzce’nin yetiştirdiği başarılı bürokratlardan Ersin Yazıcı Malatya Valisi oldu. Antalya’nın her alanda gelişimine önemli katkılar sağlayan Vali Yazıcı, artık Malatya’nın kalkınmasında etkin rol oynayacak.

1969 yılında Düzce’nin Gümüşova ilçesinde doğan Ersin Yazıcı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Kaymakam olarak meslek hayatına başlayan Yazıcı, 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde "Yönetim Bilimleri" konulu Yüksek Lisansını tamamladı. 2014-2016 yılları arasında Rize Valiliği ve 2016-2020 yılları arasında Balıkesir Valiliği görevinde bulundu. 10 Haziran 2020 tarihinde Antalya Valiliği görevine atanan Yazıcı, 3 yılın ardından Malatya’da görevlendirildi.

HALKIN İÇİNDE, HALKLA İÇ İÇE: VALİ İSMAİL USTAOĞLU

‘Makamında değil halkla iç içe’ olması, sıcakkanlı yaklaşımı ve çalışkanlığı ile Trabzonlular’ın bağrına bastığı Vali İsmail Ustaoğlu da Balıkesir’de bürokrasinin başına geldi. 5 yıl gibi uzun bir süre Trabzon Valiliği yapan, şehrin turizm başta olmak üzere sadece Türkiye’ye değil dünyaya tanıtımı için yürütülen çalışmaları titizlikle yöneten Düzceli Vali Ustaoğlu’nu artık bir ‘Trabzonlu’ gibi gören halk, şehirden ayrılacak olması nedeniyle büyük üzüntü yaşıyor.

1968 yılında Düzce’de doğan, ilkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Düzce İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1988 yılında girdiği üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Ustaoğlu, 26 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Trabzon Valiliği görevine atanmıştı. 5 yıl gibi uzun bir süre görev yaptığı Trabzon’a veda etmeye hazırlanan Ustaoğlu, Balıkesir Valisi olarak başarılı çalışmalarına devam edecek.

TATİL BİTTİ 3 GÜN SONRA AÇIKLAMA GELDİ TATİL BİTTİ 3 GÜN SONRA AÇIKLAMA GELDİ

BİR DÜZCELİ GİTTİ, BAŞKA DÜZCELİ GELDİ

Trabzon’dan bir Düzceli vali ayrıldı, başka bir Düzceli bürokrat geldi. Yine hemşehrimiz olan Vali Aziz Yıldırım’ın yeni görev yeri Trabzon oldu. 5 Kasım 2018 tarihinden bu yana Tekirdağ Valisi olarak görev yapan Düzceli Aziz Yıldırım, son Valiler Kararnamesi ile Trabzon’a atandı.

Düzce nüfusuna kayıtlı olan Vali Aziz Yıldırım 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programı’na katıldı ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun oldu. İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden sonra sırasıyla Afyonkarahisar Valiliği, Muş Valiliği ve Tekirdağ Valiliği görevlerinde bulunan Yıldırım, başarılı çalışmalarına Trabzon’da devam edecek.