Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’den de 9 günlük Kurban Bayramı tatilini tatil yörelerinde geçirmek için yola çıkan Düzceliler, yarın ve Pazar günü dönüş yoluna düşecek. Özellikle TEM Otoyolu’nun Düzce kesiminde hafta sonu trafik yoğunluğunun olması beklenirken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den araç sürücülerine uyarı geldi.

B E N D E V İ

Palandöken, yazılı açıklamasında, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin dönüşü için yola çıkacak sürücülerin azami dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

GÜLOĞLU 300 BİN LİRASINI İSTİYOR GÜLOĞLU 300 BİN LİRASINI İSTİYOR

Bayram tatilinin ilk 5 gününde 696 trafik kazası meydana geldiğini belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Bu kazalarda 36 vatandaşımız hayatını kaybederken 6 bin 550 vatandaşımız da yaralandı. 9 günlük tatilin artık sonuna geliyoruz. Çocukların okulları tatil olduğu için memleket, yazlık veya tatil beldelerindeki yurttaşların bir bölümü oralarda kalacak. İnşallah dönüşlerde daha fazla kayıp yaşanmaz. Maddi hasarlar bir yana, giden canlarımızı yerine getirmek mümkün değil. Hem bayramın hem de tatilin güzelliğini yok etmemek için dönüşlerin çok dikkatli yapılması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Artık yollarımız güzel, arabalar süratli ama maalesef öyle noktalar var ki hem araç için hem de sizin yaptığınız sürat elim kazalara neden olabiliyor."

094B70Fe 8Bc0 4742 92Dd Ac99447Ff407

Araç kullanırken hiçbir ihmale fırsat verilmemesi gerektiğini ve sürücülerin de mesafe kurallarına uymasının önem taşıdığını vurgulayan Palandöken, "Seyahatler sabahın erken saatlerinde ya da güneşin etkisini azalttığı saatlerde sağlıklı bir şekilde yapılmalı. Ailenizle birlikte gittiğiniz bu tatilden inşallah sağlıklı bir şekilde tekrara yuvalarınıza dönersiniz." ifadelerini kullandı.

603055E0 B3A2 4C8E 9C17 6F5D2A0463C5

Editör: Zeki Aşıkoğlu