Düzce Valisi Selçuk Aslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamuoyuna bir mesaj yayınladı. Aslan mesajında küslerin barıştığı bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Tüm Düzceli hemşehrilerinin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Aslan, “Bu bayram gününde vatanımızın bekası, milletimizin huzur ve esenliği için sınırlarımız içinde ve sınırlarımız dışında görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize ve bayramı görevleri başında karşılayan kamu görevlilerimize teşekkür ederken Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Düzce Valisi Selçuk Aslan Ramazan Bayramı’nda Düzceli hemşehrileri için bir mesaj yayınladı.  Aslan Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli Düzceli Hemşehrilerim,

Hüznü keder def' ola, Dilde hicâb ref' ola;
Cümle günâh af ola, Bayrâm o bayrâm ola

Bir ay boyunca manevi ikliminde nefeslendiğimiz Ramazan ayını nihayete erdirdiği ve bizleri sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşturduğu için yüce Allah’a hamd ediyorum. Başta Aziz Milletimiz olmak üzere tüm İslam aleminin, sizlerin, ailelerinizin ve sevdiklerinizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Hep birlikte sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlara erişmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Her yıl hanelerimizi ve şehirlerimizi şereflendiren Ramazan’a ve sonunda Ramazan Bayramı’na yeniden kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. Ramazan’ı uğurlamanın hüznü bir yanımızdayken, diğer tarafta insana ait tüm güzelliklerin sembolü olan bayrama ulaşmanın sevinci gönüllerimizi fethetmiş durumdadır.

20230810Aw005210

 “El tuta kitâbını, Dil tuta hitâbını;
  Cân tuta şitâbını, Bayrâm o bayrâm ola…”

Rabbimizin gönüllerimizi yumuşattığı bayram günleri, aynı zamanda kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli bir fırsattır. Kadim geleneğimizde bayramlar, akrabalık ilişkilerinin pekiştirilmesi, öksüz ve yetimlerin hatırlanması ve dostlukların perçinlenmesi için hepimize imkanlar sunmaktadır. Bu bayramın da aramızdaki bağları sıkılaştırmasını temenni ediyorum. Bayram dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlarımızdan da hem kendilerinin hem sevdiklerinin hem başkalarının canlarını tehlikeye atacak adımlardan kaçınmalarını, trafik kurallarına uymalarını ve dikkatle seyahat etmelerini bekliyorum. Bu bayram gününde vatanımızın bekası, milletimizin huzur ve esenliği için sınırlarımız içinde ve sınırlarımız dışında görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize ve bayramı görevleri başında karşılayan kamu görevlilerimize teşekkür ederken Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Başta Aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

Bayram o bayram ola…”

ÖZEL İDARE EKİPLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA ÖZEL İDARE EKİPLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA