Her yaştan bireylere yaşadıkları psikolojik, davranış ve eğitim sorunlarının çözümü için danışmanlık hizmeti veren LH Çözüm Akademi, bağımlılık konusu üzerinde dikkatle duruyor.

MASRAFLARINI ÜSTLENDİĞİ ORHAN ÖZDEMİR FEN LİSESİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ MASRAFLARINI ÜSTLENDİĞİ ORHAN ÖZDEMİR FEN LİSESİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Öğrencilere eğitim, derslere ve sınavlara hazırlık, ev hanımlarına genel ev yaşamı ve sosyal hayatlarında yaşadıkları sorunların çözümü gibi birçok konuda danışmanlık hizmeti veren LH Çözüm Akademi’nin sahibi Hülya Ulutürk Bekgöz, bağımlılıkla mücadelede konusunda toplumun bilinçlenmesi amacıyla örnek bir etkinliğe imza atıyor.

Özellikle gençleri ve çocukları olumsuz etkileyen bağımlılıkları gündemine alan Bekgöz, bu konuda ailelerde farkındalık oluşturmak için kolları sıvadı. Yarın Turan Otel’de geniş katılımlı bir etkinlik düzenleyen LH Çözüm Akademi’nin sahibi Hülya Ulutürk Bekgöz, konuşmacı olarak bu alanda eğitimler alan Ersağ Antalya Büro Müdürü Hatice Armağan’ı Düzce’ye davet etti.

WhatsApp Image 2023-07-18 at 17.06.30 (1)

Etkinlik öncesi ilk açıklamalarını Öncü Haber mikrofonuna yapan Armağan, vatandaşların bilinçlenmesi, bağımlılıkta bireyin ve ailesinin nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olunması için Düzceliler’i 19 Temmuz 2023’te 19.00- 22.00 saatleri arasında Turan Otel’de yapılacak olan seminere davet etti.

WhatsApp Image 2023-07-18 at 17.02.33

Bağımlılığın başlıca sebeplerinden ve bağımlılıktan kurtulmak için izlenmesi gereken yollardan bahseden Hatice Armağan şöyle konuştu:

“Düzce'ye davet edilmem aslında sadece bağımlılık konusunda değil, ‘Bağımlılığa neden olan şeyler nelerdir?’ onlarla ilgili bir seminer yapacağız.

Başlangıçtaki hedefimiz insanların sağlıklı olması için evdeki kullandıkları kimyasallardan kurtulabilmeleri için, organik ürünlere geçebilmeleri çok önemli bizim için. Kullanmış olduğumuz kimyasallar yarın ilerleyen günlerde çocuklarımızda bağımlılıklara sebep olabilir. Kullanmış olduğumuz kimyasalların içindeki parabenler, koruyucu maddeler en çok tuvaletimizde kullanmış olduğumuz maddelerin, ilerleyen dönemlerde anne karnındaki çocuğun engelli olmasına, bağımlı olmasına, hasta olmasına sebep olabilir. Biz de dedik ki bundan insanlar nasıl faydalanabilir? Projenin içinde bağımlıları kurtarabilmek, onlara faydalı olabilmek ama her şeyden önemli olan, bizim için gıda takviyeleri, insanlar artık şu anda istediği bir besini gıdayı elde edemediği için gıda takviyelerini daha çok tercih ediyoruz. Vitamin değerlerimizi gıda takviyeleri ile tamamlayabiliriz. Çocuklarımız çok önemli bizim için onları çok iyi takip etmek gerekiyor, onlara iyi bir sevgi göstermek gerekiyor. Çocukların en çok ihtiyaç duydukları şey para değil, sevgi, o sevgiyi verdiğiniz sürece çocukta inanılmaz bir başarı göreceksiniz. O sevgiyi veremiyorsanız eşinizden veya işinizden dolayı asla onu aksatmamak gerekiyor. Bağımlılığa giden yol da biraz da buradan gidiyor. Aslında bu beyin hastalığı birçoğumuzda var, birimiz çocuklarına bağlıdır, birimiz temizlik ürünlerine bağlıdır. Birimiz televizyona bağımlıdır. Yaşamış olduğunuz pandemiden dolayı girdiğimiz stres, deprem olayı, her şey arka arkaya geldiği için, birçoğumuzun şu anda sağlık durumunu etkileyen olaylar yaşadığımız için hepimizin ihtiyacı var.

Yarın yapacağımız toplantıya Düzce’deki tüm halkı davet etmek istiyorum. Sadece gelip bilgilensinler.”