Konuralp’in içinden geçen Tabak Deresi’nin Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi mevkisinde toplu balık ölümleri yaşandı. İhbar üzerine bölgeye giden Öncü Haber ekibi, toplu balık ölümlerini yerinde görüntüledi. Suyun bazı kesimlerinin yeşile döndüğü görülürken, dereden gelen pis koku ise tehlikeyi gözler önüne serdi.

fc3cb667-4ec9-405b-9ed5-d8d1c851a79c

Toplu balık ölümlerinin çevrede bulunan fabrikaların kimyasal atıklarından kaynaklı olduğunu öne süren mahalle sakinleri durumu yetkililere bildirdi. Şikayetlerin artması üzerine bölgeye ilk olarak Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri gönderildi. Dere yatağı içinde inceleme yapan zabıta ekipleri, toplu balık ölümleri ile pis kokunun incelenmesi için durumu Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

18ed62f2-2fcf-41aa-bd49-b404b7a59a19

Müdürlük ekiplerinin kısa süre içerisinde Tabak Deresi içinde inceleme yaparak sudan numune alacağı öğrenildi. Çevrede bulunan vatandaşlar, toplu balık ölümlerinin son bir hafta içerisinde yaşandığı bildirildi.

BALIK ÖLÜM 2

Yetkililer, sudan alınacak numune ve laboratuvar ortamında analiz edilinceye kadar vatandaşların dereye girmemeleri ve sudan balık tutmamaları konusunda uyardı.

HABER: Savaş ARI