Özellikle gece saatlerinde vatandaşların huzurunu kaçıranlar için ekipler, gece saatlerinde de devriye geziyor. Kalıcı Konutlar’da bulunan Kent Ormanı, Seyir Tepesi gibi alanlar gezilerek halkın huzurunun kaçmaması için yapılacak çalışmalar görüşüldü.
Valilikte yapılan halk günü toplantısının ardından ekipler harekete geçti. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, il Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, emniyet birim müdürleri Kalıcı Konutlar’daki parkları yerinde inceledi.“Gerekirse yatağımızdan kalkacağız denetim yapacağız”
Yapılan inceleme sonrasında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şu ifadelere yer verdi:

“Jandarma komutanı ve emniyet müdürümüzle birlikte belediyemizin parklarını dolaşıyoruz. Burayı kullanan arkadaşlarımıza ben özellikle tavsiye ediyorum. Çevreyi rahatsız etmesinler, silah atmak, alkol kullanmak gibi veya geç saatte yüksek sesle konuşmak gibi konulardan vatandaşımız şikayet ediyor. Biz de güvenliğin sağlanması için neler yapabiliriz birlikte koordine ediyoruz. Gecenin geç saati de olsa biz halkımız için jandarma ekipleri, emniyet ekipleri ve belediye personeliyle göreve hazırız. Biz belediye olarak parklarımızı bahçelerimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Düzce yeşil bir alan ve dışarıdan gelen vatandaşlarımız burayı gezmek, burada kalmak istiyorlar. Dolayısıyla burayı iyi kullanmayan vatandaşlar için en etkili tedbirleri alacağız. Bundan sonra gecenin belli saatlerinde jandarma, emniyet ve zabıta ekipleri devriye gezecek. Uygunsuz yakalananlara gerekli işlemler yapılacak. Çünkü vatandaşların şikayetleri var ayrıca biz belediye olarak masraf ediyoruz. Biz gündüz gözüyle bakıyoruz ve gece de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz kendimiz bizzat ekiplerin başında olup gerekli denetimleri yapacağız. Gerekirse yatağımızdan kalkacağız denetim yapacağız.”“Çalışmalarımızı netleştireceğiz.”
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz de şöyle konuştu:

“Valimiz, başkanımız ve yetkililerle her ay halk günü toplantımız oluyor. Bu toplantıda özellikle 3. Bölge, 12.. Bölge, Bayraktepe, Seyirtepesi dediğimiz bölgelerde alkol alma, yüksek müzik, silah atma gibi vatandaşı huzursuz eden davranışların şikayetlerini aldık. Hem jandarmamız hem de polis açısından motorize ekiplerimizle biz sık sık denetimlerimizi yapıyoruz ama bunu tam anlamıyla engellemek çok zor oluyor. Vatandaş da evinde huzur içerisinde kalamıyor. Biz de ne gibi tedbirler alabiliriz, neler yapabiliriz anlamında bir çalışma yapıyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde vatandaşlarımızın evlerinde daha huzurlu yaşamaları için çalışmalarımızı netleştireceğiz.”“Güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum”
Son olarak açıklamalarda bulunan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya da şu şekilde konuştu:

“İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya – Belediye başkanımız ve emniyet müdürümüzle birlikte Kent Ormanı ve Seyir Tepesi’nde çalışmalarımızı yaptık. Emniyetimizle beraber alınabilecek tedbirler kapsamında gerek gece devriyesi, gerekse de bazı yolların trafiğe kapanması şeklinde tedbirler alınarak vatandaşın huzurunun kaçmaması için çalışacağız. Güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum.”

Haber: M. AYDIN