Düzce’nin yepyeni bir çehreye kavuşmasını sağlayacak, şehrin yaşam alanlarının Güney ve Kuzey yönünde de genişlemesine vesile olacak Asar Deresi Projesi’nde yeni aşamaya geçildi. Yapımına başlandığı günden bu yana çeşitli aksaklıklara maruz kalan, deprem ve sel gibi afetlerle sınanan proje alanında asıl yapılardan biri olan köprünün montajına başlandı.

13149 Whatsapp Image 2023 12 06 At 143218

Düzce’yi Doğu Batı yönünde kesen Asar Deresi iki yakasını birleştirecek devasa köprünün parçaları geçtiğimiz haftalarda Düzce’ye getirilmeye başlanmıştı. Sırada getirilen parçaların montajlanarak birinci köprünün inşa edilmesine geçildi.

DERE İÇİNE VİNÇ KONULDU MONTAJ BAŞLADI

Asar Deresi Proje alnında amfi tiyatro ve çevre duvarlarının tamamlanmasının ardından köprü ayak montaj noktalarının hazırlanması ile birlikte getirilen köprü parçaları için çalışmalar başlatıldı.

“DÜZCE TARIM VE TİCARETTE ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL” “DÜZCE TARIM VE TİCARETTE ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL”

13150 Whatsapp Image 2023 12 06 At 142857

Dere içine konulan vinç yardımı ile Ankara’dan gelen ilk sevkiyatta Köprü 1’in ilk tabliyesinin yerleştirilme işlemi başladı. Köprünün kalan parçalarının hazırlama ve boyama süreçleri imalat fabrikasında devam ederken sevkiyat halinde gelen parçalar sırası ile yerleştirilecek.