Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Düzce İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan İbrahim Ergüder, Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nu makamında ağırladı.

Düzce’nin Asayiş ve uyuşturucu gibi kanayan yaraları hakkında istişarelerin de yapıldığı ziyaret yaklaşık 2 saat sürdü.

Adıyaman’da yürüttüğü başarılı operasyonlar, uyuşturucuyla mücadele konusundaki takdir toplayan başarılarıyla adından söz ettiren Ergüder, Düzce’de de aynı azim ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdüreceğinin altını çizdi.

POLİSLERE, “VATANDAŞIN GÖNLÜNE DOKUNUN” TALİMATI

Göreve gelir gelmez, kent genelinde yürüttüğü asayiş uygulamalarıyla kamuoyunun takdirini kazanan Ergüder: “Bu şehir hepimizin, hep birlikte el ele vererek suç ve suçluların azaltılması için etkin mücadelemizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-08-22 at 17.56.19

Şehrin huzur ve güvenliğini sağlamak ve bütün vatandaşlara eşit şekilde davranmak konusunda Emniyet personellerine talimat verdiğini ifade eden Ergüder: “Polis, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamaktan sorumlu olduğu kadar, onların gönüllerine dokunarak devletin şefkatli yüzünü de yansıtmalıdır.” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-22 at 17.56.18

“DÜZCE TURİZM ŞEHRİ OLMALI”

Düzce’nin tamamını gezme fırsatı bulamadığını ifade eden Ergüder, “gezip gördüğüm kadarıyla Düzce

Mükemmel bir şehir! Asayiş ve güven ortamını da tesis ederek, Düzce’nin Ankara ve İstanbul’a yakın Olma faktörünü de değerlendirerek turizm şehrine dönüştürmeliyiz.” ifadelerinde bulundu.

WhatsApp Image 2023-08-22 at 17.41.36

Öte yandan, Emniyet Müdürlüğü içerisinde yeni görevlendirmelerle Ekiplere taze kan sağlanacağını ifade eden Ergüder, bundan sonraki süreçlerde Asayiş, Uyuşturucu ve halkın huzurunu bozan faaliyetlere karşı daha etkin bir şekilde mücadele edileceğini kaydetti.

Haber – Ahmet Çelik