Mavi Marmara Gemisi aktivisti ve Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programında, İsrail’in dünyanın gözü önünde çocuk, kadın, masum sivil demeden uyguladığı insanlık dışı vahşeti masaya yatırdı. Korkmaz, “İsrail insanlık tarihinin en vahşi saldırısını yapıyor. Kadın, çocuk yaşlı ve hasta demeden hiçbir şey dinlemeden, hayvanlara varıncaya kadar katlediyor. İsrail’in asıl hedefi, bölgede Büyük İsrail Devletini kurmak” diye konuştu.

İsrail’in, dünya kamuoyu önünde Filistin’de Müslümanlara karşı uyguladığı vahşetin şiddeti her geçen gün artmaya devam ederken, Türkiye’de ise İsrail ürünlerine karşı boykot çağrıları gelmeye devam ediyor. Saldırılarında özellikle çocuk, kadın, genç ve yaşlıları hedef alan İsrail’in bu vahşetine Amerika ve Avrupa ülkeleri ses çıkarmazken, dünyanın dört yanında bulunan Müslümanlar, eylemlerini sürdürüyor.

P

Filistin’de tüm bu gelişmeler yaşanırken, Mavi Marmara gemisi aktivisti ve AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, Gazze’deki gelişmeleri Düzce’nin gündemine ışık tutan, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından programında değerlendirdi.

Öncü TV ekranları ve 100. 2 Radyo Öncü ortak yayınıyla geniş kitlelere ulaşan Kitabın Ortasından programında Korkmaz, İsrail’in Gazze’de insanlık dışı vahşetini “İsrail insanlık tarihinin en vahşi saldırısını yapıyor” sözleri ile yorumladı.

“İsrail’in amacı Büyük İsrail devletini kurmak”

İsrail’in saldırılarının altında yatan nedenin bölgede büyük İsrail Devletini kurmak olduğuna dikkat çeken Korkmaz, “Gazze’de herkesin gördüğü bir şey var; İsrail insanlık tarihinin en vahşi saldırısını yapıyor. Kadın, çocuk yaşlı ve hasta demeden hiçbir şey dinlemeden, hayvanlara varıncaya kadar katlediyor. Bu işin görünen tarafı bundan da zevk alıyor. İsrail’in asıl hedefi bu değil,  insanları öldürmeyi teferruat görüyor aslında. Esas hedefi;  Büyük İsrail devletini bölgede kurmak.  Bu işin çok yönü var, İsrail’i, Amerika’yı, Avrupa’yı ilgilendiren yönü var Hıristiyanları ilgilendiren yönü var, Müslümanları ilgilendiren yönü var.  Karmaşık bir şey, kesin olan bir şey var ki; dünya yeniden şekilleniyor.  Esas mesele bunların hepsi, bir resmin küçük  - küçük parçaları… Büyük parçalara baktığımızda da görülmesi gereken şey şu; dünya yeniden parselleniyor. Dünyanın her tarafında yeni bir Kadastrolar çalışması var. Hem siyaseten, hem de bölgesel olarak bir çalışma var” dedi.

P 2

“İsrail bütün dünyayı dizayn etmeye çalışıyor”

Siyonist İsrail devletinin bütün dünyayı dizayn etmeye çalıştığını belirten Korkmaz, “Osmanlı’yı tarihin çöplüğüne gömen irade, Osmanlı’dan oluşturduğu Devletleri de kendisi dizayn etti. Hepsinin bir sınırı oldu, sınırları da onlar çizdi . Biz bu sınırları çizerken kanımızı döktük ve savaştık evet, ama şu bir gerçek bu irade bize geldi. Bize dayatmalar yapıldı ve çekip gitti. Demiyoruz ki; biz çalışmadık, savaşmadık, fedakarlık göstermedik.  Onu konuşmuyoruz, daha artık bunu tartışmanın da bir manası yok.  Herkes elinden geleni yaptı, esas olan burada şu; bu kurulan devletlerin hepsinin ortak bir Amentüsü oluştu ,ortak bir ülküsü oluştu. Bu ideolojilerin temel esprisi, batılı devletlerin güdümünde oldular, dünya yeniden dizayn ediliyor.  yeniden dizayn edilen bu dünyada, Türkiye’de dizayn ediliyor, Orta Doğu dizayn ediliyor, bütün ülkeler yıkıldı. Asya dizayn ediliyor ve Rusya terbiye ediliyor, herkes bir şekilde bir yere getiriliyor” ifadelerini kullandı.

“Filler tepişiyor, karıncalar eziliyor”

“İsrail’in asıl amacı büyük İsrail’i kurmak.  Ama Amerika’nın, Avrupa’nın amacı Büyük İsrail felan değil, umurlarında bile değil” diyen Korkmaz,  “Bu işin dini yönü var, dini yönünün Müslümanları ilgilendiren tarafı var, Hıristiyanları ilgilendiren tarafı, Yahudileri ilgilendiren tarafı var. Yahudileri ilgilendiren tarafı ne? Büyük İsrail devletini kurmak.  Merkezi Kudüs olan insanlar, buna müsaade edecek mi ? Hayır etmeyecek.  Müslümanlar için dinsel bir mesele bu, Hristiyanlar için Kudüs kutsal bir yer mi? Doğrudur.  Ayrıca Evanjelist Hristiyanlar için, büyük İsrail’in kurulması lazım.  Çünkü büyük İsrail kurulursa, Hazreti İsa’nın geleceğine inanıyorlar. Hazreti İsa gelirse, dünyanın Hıristiyanlaşacağına inanıyorlar. Altında yatan sebep, işin ticari ekonomik ve dini yönü, gerisi sadece ‘filler tepişir aradaki karıncalar’  ezilir oluyor.  Yani burada karıncalar kim oluyor? Hamas ve Filistin halkı oluyor. Bunlar devlerin ayaklarının altında eziliyorlar. Buradan da kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar, onurlu bir şekilde direniyorlar ve savaşıyorlar” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI