Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gençlerden gelen teklifleri geri çevirmediği vurgulandı.

Başkan Özlü’nün, özellikle sosyal yaşamlarına katkı sağlanması amacıyla gençler için yapılan proje ve yatırımların üzerinde önemle durduğu kaydedilen açıklama şöyle devam etti: “Düzce İl Müftülüğü tarafından hazırlanan projede de gençleri yalnız bırakmadı. “Rotayı Yıldızlar Belirler Projesi” kapsamında gençleri okumaya, gezmeye, araştırmaya ve yazmaya teşvik eden çalışmalar kapsamında Millet Bahçesi’nde kitap okuma etkinliği düzenlendi. Müftülüğün daveti üzerine gençlerin çağrısını karşılıksız bırakmayan Başkan Özlü Millet Bahçesi’nde gençlerle sohbet etti.”

11848-okuma-3

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLI BESLENMELERİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLI BESLENMELERİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

“MÜREFFEH YARINLARIN ANAHTARI SİZLERİN ELİNDE”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gençlerin okuma etkinliğine olan ilgisi ve gördüğü manzara karşısında memnuniyetini kelimelere şöyle döktü: “Bu çalışmada emeği olan her bir arkadaşımızı tebrik ediyorum. Müftülüğümüzün girişimi ile gençlerimize böyle bir teşvik çalışması yapılmasını takdir ediyorum. Okumak,

11849-okuma-4

öğrenmek, gezmek ve araştırmak hem kendimize hem de yaşadığımız topluma katkı sağlamamıza vesile olmaktadır. Her insanın özellikle gençlerimizin en önemli sorumlulukları; çok çalışmak ve bu çalışmalarını vatanına fayda sağlayacak şekilde değerlendirmektir. Hepimiz çok çalışmalıyız. Okumalıyız, kendimizi geliştirmeliyiz. Bu sebeple bu projeyi çok önemsiyoruz. Millet Bahçe’mizin misyonuna uygun bir manzara ile karşı karşıyayız. Asım’ın nesli dediğimiz işte tam olarak budur. Eminim buradaki her bir gencimiz geleceğimizin inşasına katkı sunacaktır. Müreffeh yarınlarımızın anahtarı gençlerimizin elindedir. Emeği geçen başta müftümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyor, gençlerimizi gözlerinden öpüyorum.” 

11847-okuma-1

Etkinlik sonunda müftülükte görevli hocaların, Başkan Özlü’ye kitap hediye ederek programa katılmaları dolayısıyla teşekkür ettiği aktarıldı.