Düzce’de coğrafi işaretli meşhur Konuralp Pirinci üretiminin yaygınlaşması amacıyla üreticilere destekler devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen, çeltik üreticileri ile bir araya geldi.

FvIkH8IWAAEQHci

Konuralp Çektik Kurutma Fabrikasında düzenlenen programda Vali Atay ve Ayşe Keşir, 63 çeltik üreticisine 8 buçuk ton ücretsiz tohum dağıtımı yaptı.  

FvIkHSvXgAErgp2

Programda konuşan Keşir, “Düzcemiz’in coğrafi işaretli meşhur Konuralp pirincini duymayan, tatmayan kalmasın istiyoruz.  Bugün şehrimiz için önemli günlerden birine tanıklık ettik. 63 çiftçimize Özel İdaremizce temin edilen 8 buçuk ton çeltik tohumu dağıttık.  Sonrasında o muhteşem pirinçle yapılan pilavın tadına baktık. Çiftçimiz üretsin diye mesai ve emek harcayan herkese teşekkürler” diye konuştu.

FvIkKVjWAAQqpDQ

Düzce İl Özel İdaresi tarafından üretimin Konuralp ve Çilimli bölgelerinde yaygınlaştırılması için çeltik yetiştiricilerine destekler devam edecek.

HABER: Savaş ARI