Düzce ilinin su kaynaklarını korumak ve etkin yönetimini sağlamak üzere 29.11.2023 tarihli ve 32384 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile oluşturulan “İl Su Kurulu” toplantısı, Düzce Valiliği Konuralp Bey Toplantı Salonu’nda yapıldı.

İl Su Kurulu ilk toplantısına Düzce Valisi Selçuk Aslan, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Satuk Buğra Fındık, Daire Başkanı Mustafa Dal, Düzce İl Tarım Orman Müdürü Esra Uzun, İller Bankası Ankara Bölge Müdürü Şenol Pergel, DSİ 5. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Karayolları 4. Bölge Müdür Yardımcısı Fahri Baştuğ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nuri Çelik, akademisyenler, kamu kurumlarının il müdürleri, şube müdürleri, teknik personel ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

02-2

Toplantıda su yönetim planları, su verimliliği il planları, içmek ve kullanma suyu güvenliğinin temini, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamalar ile atık su yönetimi konuları değerlendirildi. Ulusal ve İl Su Verimliliği Planları ile su verimliliği çalışmaları konusunda sorumlu kurumlar tarafından bilgilendirme ve sunumlar yapıldı. Toplantı sonunda Düzce İlinde önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyetler hakkında çeşitli kararlar alındı.

03-4

“Kirliliğinin önlenmesine Bakanlık çok önem veriyor”

Toplantıda konuşan Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Satuk Buğra Fındık; ''Su hiçbir şekilde ikame edilemeyen bir kaynak, bundan dolayı her alanda verimli su kullanımı ile su kaynaklarımızın korunmasına ve kirliliğinin önlenmesine Bakanlık çok önem veriyor ve bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Su Kurulu toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI

02-2

Toplantıda su tedbirlerine yönelik izlenecek yol haritasının ele alındığını aktaran Düzce Valisi Selçuk Aslan ise yaşam kaynağı olan suyun önemine değindi ve Düzce ilindeki suyun korunması, kaynaklarının zenginleştirilmesi, bireysel ve kurumsal tüketicilerin bu konuda bilinçlendirilmesi adına oldukça önem arz eden Düzce İl Su Kurulu Toplantısı’nın Düzce’ye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Editör: Tuğba Aksoy