İkiz kardeşler, antrenör amcaları Mustafa Güneş'in teşvikiyle 3 yıl önce atletizme başlamıştı. Türkiye'de katıldıkları yarışmalarda dereceler elde eden iki kardeş, son olarak Bursa'da düzenlenen Turkcell Türkiye Atletizm U14 Salon Şampiyonası'na katıldı. Şampiyonada Muhammet Emir Güneş, 60 metre erkeklerde birinci olurken, Yasin Emir Güneş ise şampiyonada uzun atlamada Türkiye ikincisi oldu.

F3

“Onları spora başlattık ve karşılığını hemen almaya başladık”

“BU İŞTE UZMANLAŞMIŞ FİRMALAR TERCİH EDİLMELİ” “BU İŞTE UZMANLAŞMIŞ FİRMALAR TERCİH EDİLMELİ”

Türkiye Atletizm Federasyonu Sprint Koordinatörü Mustafa Güneş, Türkiye çapında yaptıkları çalışmalarla sporla gençlerin hayatına dokunmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yeğenlerini de bu hedef doğrultusunda spora yönlendirdiğini dile getiren Güneş, "Onların başarısını gören bazı çocuklar da bizleri ziyaret ediyor. Onları spora başlattık ve karşılığını hemen almaya başladık. Yasin, ilk yılında 'Türkiye'nin en hızlısı' oldu. Muhammet biraz talihsizlik yaşadı acemiliğinden dolayı. İlk yarışlarında Türkiye birincisi ve dördüncüsü olmuşlardı. 2 ay önce Türkiye'nin en güçlüsü müsabakaları yapıldı. 60 metre uzun atlama ve sağlık topu atışlarında puan olarak Muhammet Türkiye birincisi, Yasin ise 2 puan farkla ikinci oldu. Her ne kadar kardeş olsalar da sahada rakip oluyorlar. 10 gün önce ise U14 Türkiye Şampiyonası'nda Muhammet 60 metrede 8.40 koşarak kendi yaş grubunda Türkiye şampiyonu, Yasin ise uzun atlamada Türkiye ikincisi oldu." açıklamalarında bulundu.

F2-1

Her sporcunun ve antrenörün hayalinin olimpiyatlar olduğuna değinen Güneş, "Bizim de hayalimiz olimpiyatlara katılmak ve derece almak. Çocuklarımıza olabildiğince bu yaşta disiplini verip gelecekte oralarda görmek istiyoruz. Bu yeteneğe, bu potansiyele sahip çocuklar. Çalışmalarımıza devam edip çocuklarımızı en üst düzeyde görmek isteriz." ifadelerini kullandı.

“Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum”

Yasin Emir Güneş ise severek spor yaptığını belirterek, "Yarışmalar güzel geçiyor. Bu sporu çok seviyorum. Yaparken de eğleniyorum. Rakip olmak aslında güzel bir duygu çünkü çekişme oluyor arada. Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum." açıklamalarına yer verdi.

F1-2

Muhammet Emir Güneş de hem spor yaptığını hem de eğlendiğini aktararak, kardeşiyle uluslararası arenada rekorlara imza atmak istediğini vurguladı. ÖNCÜ HABER/AA