Dün gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden sağanak yağışlar, Bartın, Sinop, Samsun ve Kastamonu'da sel felaketine yol açtı. 6 kişinin can verdiği sel felaketinin ardından, Düzce’den bölgeye çok sayıda arama kurtarma, itfaiye personeli ve iş makineleri yönlendirildi.

Kızılay Düzce Şubesi de sel bölgesine aralarında Genç Gönüllülerinin de bulunduğu çok sayıda ekip ve mobil mutfak araçları göndererek selzede vatandaşların yanında yer aldı. Düzce’den sabah saatlerinde yola çıkan Kızılay Genç Gönüllüleri, sel bölgeleri Kastamonu’ya bağlı Bozkurt İlçesi, Sinop ve Bartın’da selzede vatandaşlar ile arama kurtarma faaliyeti yürüten ekiplere sıcak ikramında bulunuyor.

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın, ihtiyaç halinde bölgeye yeniden ekip göndereceklerini söyleyerek,  “Kızılay Düzce Şubemiz, Genç Kızılay Gönüllülerimiz ile birlikte sel bölgelerinde Düzce’den giden ikram aracı ile birlikte selzede vatandaşlarımıza ve bölgedeki görevlilere ikramlarda bulunmaya devam ediyor. Şubemiz tarafından da bölgeye gönderilecek yardım malzemeleri için çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.

Öte yandan, Düzce’deki bazı sivil toplum kuruşlarının, selin vurduğu bölgeler için yardım kampanyalarına başladığı bildirildi.

HABER: Savaş ARI