Yediden yetmişe birlik beraberlik içerisinde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışan Düzce'de, hem duygulandıran hem gururlandıran anlar yaşanıyor.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından geliri Depremzedelere bağışlanmak üzere Anıtpark meydanında düzenlenen kermese Düzce'de faaliyet yürüten bir çok STK ve kuruluş elindeki imkanlarla katkı sağlamaya çalışıyor.

Bu kapsamda, gençlerin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara yönelmesini engellemek adına Mehmet Aybek tarafından kurulan Aziziye Gençleri Derneği de elini taşın altına koydu.

Karınca kararınca sürece katkı sağlamak adına herkesin canla başla çalıştığı şu dönemde reklam ve tanıtım gücü olmadığı için kendi imkanlarıyla birçok genci zararlı alışkanlıklardan koruyan Aziziye Gençleri Derneği, bu süreçte herkesi duygulandıran bir işe imza attı.

Dernekte bulunan çay kazanını Anıtpark meydanına getirerek çay satışı yapan dernek üyeleri, sattıkları çaydan elde ettikleri geliri depremzede vatandaşlara bağışlayacak.

Ellerinden gelen tek imkanın bu olduğunu ifade eden dernek üyeleri, "Aziziye gençlik Derneği olarak

Depremin  hemen ardindan yapmış olduğumuz çalışmalar ile ilk etapta belediyemizin düzenlemiş olduğu yardım kampyasına destek verip ardından, İnsani yardım faaliyetleri yapmak için üyelerimiz ile birlikte hatay'a hareket edip oradaki vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırdık.

Bugün de 2 gün sürecek olan Afetzedeler yararına düzenlenen kermese dernek olarak katkı sağlamaya çalışıyoruz . Bu süreçte yardım kampanyasına destek veren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Haber - Ahmet Çelik