Tarihler 22 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde, Almanya’nın Münih şehrinde aşırı sağcı gruplar, Türk vatandaşların yoğunlukta bulunduğu iş merkezine ırkçı bir saldırı düzenledi. Irkçı saldırıda hayatını kaybeden 3 Türk’ten birisi de Düzceli 15 yaşındaki Selçuk Kılıç’tı.

Hain saldırıda hayatını kaybeden Kılıç için ailesi tarafından baba ocağı Kaynaşlı ilçesine bağlı Bakacak Köyü camisinde, ölümünün 7. yılında Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid-i Şerif’te hain saldırıda hayatını kaybeden tüm Türk vatandaşları için dualar edildi.

Köy camisinde düzenlenen programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Selçuk Kıllıç’ın babası Engin Kılıç”Acımız ilk günkü gibi Taze ve canımız yanıyor. Benim evladım 15 yaşında bir gençti ve bu saldırıda 3 Türk vatandaşımız da hayatını kaybetti. Almanya hükümeti, bunu ilk baştan terör saldırısı olarak kabul etmemeye çalışıyordu. Avukatlarımız ve sunduğumuz deliller neticesinde Almanya' hükümeti de olayı terör saldırısı olarak kabul etti.  Bizler haklı davamızın peşindeyiz, ölen tüm Türk vatandaşlarımıza ve saldırıda ölen toplan 9 kişiye Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: Düzce Son Dakika Haber Ajansı

HABER: Savaş ARI